فا

سیاست

شنبه, 09 دی 1396 10:21

همکاری دفتر مطالعات وزارت خارجه ایران با دانشگاه دولتی ایروان

دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه ایران و دانشگاه دولتی ایروان برای انجام تحقیقات مشترک علمی و پژوهشی توافق کردند.

«آلیک» - دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه ایران و دانشگاه دولتی ایروان برای انجام تحقیقات مشترک علمی و پژوهشی توافق کردند.

به گزارش ایرنا، دفتر دیپلماسی رسانه ای سفارت ایران در ارمنستان در گزارشی به ایرنا اعلام کرد: علیرضا بیگدلی رئیس کمیته علمی شورای مطالعات قفقاز دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با آرام سیمونیان رئیس دانشگاه دولتی ایروان دیدار و دو طرف در خصوص همکاری های علمی بین مراکز مطالعاتی و دانشگاهی دو کشور مذاکره کردند.

علیرضا بیگدلی در این دیدار ضمن ارائه توضیحات مختصری از ساختار دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه و کارکردهای آن، خواستار همکاری علمی، تحقیقاتی و انجام مطالعات مشترک پژوهشی در حوزه های دیپلماسی، مطالعات منطقه ای و بین المللی بین این مرکز پژهشی ایران و دانشگاه دولتی ایروان شد.

سیمونیان نیز با ارائه شرح مختصری از تاریخچه و ساختار دانشگاه دولتی ایروان و با اشاره به مناسبات عالی دو کشور، از همکاری های علمی و پژوهشی بین این دانشگاه و دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی استقبال کرد.

اعضای هیات اعزامی دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه در ادامه این ملاقات، از مرکز ایران شناسی دانشگاه دولتی ایروان بازدید و با رئیس، اساتید و دانشجویان این مرکز نیز دیدار کردند.

دانشگاه دولتی ایروان تاسیس در سال 1919 میلادی، بزرگترین دانشگاه ارمنستان است که 19577 دانشجو ازجمله 317 دانشجوی خارجی در آن مشغول به تحصیل هستند.

این دانشگاه 19 دانشکده و 20 آزمایشگاه علمی-تحقیقانی دارد و چندین مرکز پژوهشی ازجمله ایرانشناسی، گرجی شناسی و مصرشناسی نیز در چارچوب آن فعالیت می کنند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։