فا

سیاست

سه شنبه, 19 دی 1396 14:42

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد: همه طرف ها از برجام پشتیبانی کنند

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد موضع دبیرکل این سازمان درباره برجام را بسیار روشن دانست و گفت: همه طرف ها باید برای پشتیبانی و ادامه این توافق کمک کنند.

«آلیک» - سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد موضع دبیرکل این سازمان درباره برجام را بسیار روشن دانست و گفت: همه طرف ها باید برای پشتیبانی و ادامه این توافق کمک کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، استفان دوجاریک روز گذشته در نشست خبری خود در پاسخ به سوالی مبنی بر این که ایران تهدید کرده است در صورت عدم اجرای تعهدات برجامی آمریکا، همکاری خود با آژانس بین المللی انرژی اتمی را کم یا متوقف می کند، آیا دبیرکل در این باره با مقامات آمریکایی صحبت کرده است یا قصد دارد وارد این موضوع شود؟ این مطلب را مطرح کرد.

وی افزود: من فکر می کنم دبیرکل سازمان ملل متحد موضع خود را در مورد برجام بسیار روشن در مجامع عمومی و خصوصی اعلام کرده است.

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد ادامه داد: گوترش فکر می کند برجام یکی از مهمترین دستاوردهای دیپلماتیک سال های گذشته است و تمام طرف های درگیر باید هر کاری که می توانند انجام دهند برای کمک به پشتیبانی و ادامه این توافقنامه انجام دهند.

علی اکبر صالحی بعدازظهر روز گذشته به وقت تهران، در تماس تلفنی با یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی نسبت به عواقب بدعهدی و نقض احتمالی تعهدات برجامی از جانب دولت آمریکا هشدار داد.

صالحی تاکید کرد: در صورت عدم اجرای تعهدات برجامی از جانب آمریکا، جمهوری اسلامی ایران تصمیماتی را اتخاذ خواهد کرد که می تواند بر روند فعلی همکاری های ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی تاثیرگذار باشد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։