فا

سیاست

چهارشنبه, 18 بهمن 1396 09:29

حمايت مجلس ارمنستان از توسعه روابط اقتصادي با ايران

در راستای توسعه همکاریهای پارلمانی بین جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان، جناب آقای سجادی سفیر محترم کشورمان در ایروان دیروز با جناب آقای ادوارد شارمازانف معاون محترم مجلس جمهوری ارمنستان در ساختمان مجلس این کشور دیدار و گفتگو نمود

«آلیک»- در راستای توسعه همکاریهای پارلمانی بین جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان، جناب آقای سجادی سفیر محترم کشورمان در ایروان دیروز با جناب آقای ادوارد شارمازانف معاون محترم مجلس جمهوری ارمنستان در ساختمان مجلس این کشور دیدار و گفتگو نمود.
سفیر محترم کشورمان در این ملاقات با اشاره به نقش مجالس دو کشور در حمایت از توسعه و گسترش همکاریهای فیمابین بویژه در زمینه های اقتصادی و بازرگانی گفتند سفر اخیر گروه دوستی پارلمانی مجلس ارمنستان به ایران و جلسات برگزار شده با نمایندگان و اعضای گروه دوستی در سفارت به مرحله رسیده است تا حرکتی پویا شکل گرفته و دو کشور موضوعات بازرگانی و تجاری را توسعه بخشند.
آقای شارمازانف معاون محترم مجلس نیز با اشاره به دوستی دیرینه میان ایران و ارمنستان که برگرفته از تمدن و تاریخ مشترک می باشد اظهار داشت نقش جمهوری اسلامی ایران در دنیای معاصر و منطقه قفقاز بسیار مهم و تاثیرگذار می باشد وی همچنین از مواضع متعادل و سیاست متوازن کشورمان در خصوص مناقشه قره باغ قدردانی نمود.
معاون محترم مجلس ارمنستان ضمن تایید سخنان سفیر محترم کشورمان برای ایفای نقش فعال تر مجالس دو کشور در توسعه مبادلات اقتصادی، بازرگانی و تجاری بین ایران و ارمنستان، آمادگی این کشور را برای توسعه مناسبات در این زمینه اعلام نموده و گفت از هیچ تلاشی برای توسعه روابط دریغ نخواهد نمود.
آقای شارمازانف همچنین به فرصت ناشی از عضویت ارمنستان در اتحادیه اورآسیا و برقراری رژیم GSPT در روابط ارمنستان با برخی از کشورها، خواستار حضور شرکت های ایرانی در محیط تجاری و اقتصادی ارمنستان و بویژه منطقه آزاد مغری گردید. وی همچنین خواستار بهره گیری از تمامی ظرفیت های دو کشور در راستای توسعه و بسط روابط بازرگانی و اقتصادی فیمابین گردید.
معاون محترم مجلس ارمنستان با اشاره به تغییر سیستم حاکمیتی ارمنستان از ریاستی به پارلمانی بعد از 9 آوریل پیشنهاد نمودند برای تسریع در تعاملات اقتصادی فیمابین کمیسیون های اقتصادی مجالس دو کشور از کشورهای یکدیگر دیدار نموده و نحوه توسعه روابط اقتصادی را بررسی نمایند.

 

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։