فا

سیاست

چهارشنبه, 18 بهمن 1396 09:29

حمايت مجلس ارمنستان از توسعه روابط اقتصادي با ايران

در راستای توسعه همکاریهای پارلمانی بین جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان، جناب آقای سجادی سفیر محترم کشورمان در ایروان دیروز با جناب آقای ادوارد شارمازانف معاون محترم مجلس جمهوری ارمنستان در ساختمان مجلس این کشور دیدار و گفتگو نمود

«آلیک»- در راستای توسعه همکاریهای پارلمانی بین جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان، جناب آقای سجادی سفیر محترم کشورمان در ایروان دیروز با جناب آقای ادوارد شارمازانف معاون محترم مجلس جمهوری ارمنستان در ساختمان مجلس این کشور دیدار و گفتگو نمود.
سفیر محترم کشورمان در این ملاقات با اشاره به نقش مجالس دو کشور در حمایت از توسعه و گسترش همکاریهای فیمابین بویژه در زمینه های اقتصادی و بازرگانی گفتند سفر اخیر گروه دوستی پارلمانی مجلس ارمنستان به ایران و جلسات برگزار شده با نمایندگان و اعضای گروه دوستی در سفارت به مرحله رسیده است تا حرکتی پویا شکل گرفته و دو کشور موضوعات بازرگانی و تجاری را توسعه بخشند.
آقای شارمازانف معاون محترم مجلس نیز با اشاره به دوستی دیرینه میان ایران و ارمنستان که برگرفته از تمدن و تاریخ مشترک می باشد اظهار داشت نقش جمهوری اسلامی ایران در دنیای معاصر و منطقه قفقاز بسیار مهم و تاثیرگذار می باشد وی همچنین از مواضع متعادل و سیاست متوازن کشورمان در خصوص مناقشه قره باغ قدردانی نمود.
معاون محترم مجلس ارمنستان ضمن تایید سخنان سفیر محترم کشورمان برای ایفای نقش فعال تر مجالس دو کشور در توسعه مبادلات اقتصادی، بازرگانی و تجاری بین ایران و ارمنستان، آمادگی این کشور را برای توسعه مناسبات در این زمینه اعلام نموده و گفت از هیچ تلاشی برای توسعه روابط دریغ نخواهد نمود.
آقای شارمازانف همچنین به فرصت ناشی از عضویت ارمنستان در اتحادیه اورآسیا و برقراری رژیم GSPT در روابط ارمنستان با برخی از کشورها، خواستار حضور شرکت های ایرانی در محیط تجاری و اقتصادی ارمنستان و بویژه منطقه آزاد مغری گردید. وی همچنین خواستار بهره گیری از تمامی ظرفیت های دو کشور در راستای توسعه و بسط روابط بازرگانی و اقتصادی فیمابین گردید.
معاون محترم مجلس ارمنستان با اشاره به تغییر سیستم حاکمیتی ارمنستان از ریاستی به پارلمانی بعد از 9 آوریل پیشنهاد نمودند برای تسریع در تعاملات اقتصادی فیمابین کمیسیون های اقتصادی مجالس دو کشور از کشورهای یکدیگر دیدار نموده و نحوه توسعه روابط اقتصادی را بررسی نمایند.

 

اخبار مرتبط

 • افتتاح اتاق ايران در دانشگاه ايروان
  افتتاح اتاق ايران در دانشگاه ايروان

  مراسم افتتاح اتاق ایران در دانشکده روابط بین الملل دانشگاه دولتی ایروان روز گذشته با حضور سید کاظم سجادی سفیر کشورمان، گقام گئورکیان معاون رئیس دانشگاه و گقام پطروسیان رئیس دانشکده روابط بین الملل این دانشگاه برگزار گردید.

 • نخست وزیر ارمنستان: روابط با جمهوری اسلامی ایران در اولویت روابط جمهوری ارمنستان قرار دارد
  نخست وزیر ارمنستان: روابط با جمهوری اسلامی ایران در اولویت روابط جمهوری ارمنستان قرار دارد

  جشن سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و روز ملی کشورمان عصر روز گذشته با حضور جمع کثیری از مقام های کشوری و لشکری ارمنستان، سفرا و دیپلمات ها کشورهای خارجی مستقر در ایروان در هتل الیت پلازا این شهر و با حضور سید کاظم سجادی سفیر کشورمان و کارن کاراپتیان نخست وزیر ارمنستان به عنوان میهمان ویژه این مراسم برگزار گردید.

 • نمایش آثار تجسمی دانشجویان هنر ارمنی از آثار ایرانی
  نمایش آثار تجسمی دانشجویان هنر ارمنی از آثار ایرانی

  به مناسبت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و به منظور تحکیم همکاری های فرهنگی بین ایران و ارمنستان و تشویق هنرمندان و دانشجویان ارمنی جهت خلق آثار نقاشی از جاذبه های تاریخی، تمدنی و فرهنگی ایرانی، روز پنجشنبه سید کاظم سجادی سفیر کشورمان در ایروان ضمن حضور در نمایشگاه نقاشی دانشجویان مدرسه عالی هنر ترلمزیان ایروان (هنرستان هنر ترلمزیان) با رئیس و دانشجویان این مرکز گفتگو نمود.

 • جشن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور دانش آموزان ایرانی در ارمنستان
  جشن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور دانش آموزان ایرانی در ارمنستان

  مراسم سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی روز پنجشنبه با حضور سید کاظم سجادی سفیر کشورمان در ایروان، کارکنان سفارت، معلمین، اولیاء و دانش آموزان مجتمع آموزشی شهید فهمیده (مدرسه سفارت) در سالن اجتماعات این مجتمع برگزار گردید.

 • قهرمانی تیم كونگ فو ایران در مسابقات بین المللی ارمنستان
  قهرمانی تیم كونگ فو ایران در مسابقات بین المللی ارمنستان

  18 مدال طلا، 3 نقره و 3 برنز حاصل تلاش ورزشکاران کشورمان در مسابقات بین المللی صلح ارمنستان در سال 2018 بود. در این دوره از رقابت ها تیم کشورمان به مقام اول مسابقات دست یافت.

 • مهندسین پزشكی ایران دستگاه های پیشرفته درمان سرطان را به ارمنستان آوردند
  مهندسین پزشكی ایران دستگاه های پیشرفته درمان سرطان را به ارمنستان آوردند

  سرژ سرکیسیان رئیس جمهوری ارمنستان ضمن تشکر از سرمایه گذاری صورت گرفته توسط پزشکان ایرانی گفتند: جمهوری اسلامی ایران همواره بعد از استقلال ارمنستان حامی و همراه مردم این کشور بوده و در مراحل سخت هیچ گاه مردم و دولت این کشور را تنها نگذاشته است.

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։