فا

سیاست

دوشنبه, 23 بهمن 1396 14:24

مرگبارترین روز ارتش ترکیه در عفرین / 22 سرباز کشته و زخمی شدند

روزنامه سوزجو چاپ ترکیه در خبری اعلام کرد که روز شنبه در جریان عملیات عفرین و حمله تروریست ها به یک پایگاه نظامی در نزدیکی مرز حاتای، 11 سرباز ارتش کشته و 11 نفر دیگر مجروح شدند.

«آلیک» - روزنامه سوزجو چاپ ترکیه در خبری اعلام کرد که روز شنبه در جریان عملیات عفرین و حمله تروریست ها به یک پایگاه نظامی در نزدیکی مرز حاتای، 11 سرباز ارتش کشته و 11 نفر دیگر مجروح شدند.

به گزارش ایرنا و بنا بر اعلام این رسانه، در پی حمله نیروهای جنگجویان کُرد سوری به یک گردان کماندویی ارتش ترکیه در منطقه جین دره سی نزدیکی مرز حاتای، 9 سرباز کشته و 11 سرباز دیگر مجروح شدند.

بنا بر اعلام این رسانه، در پی ساقط شدن یک فروند بالگرد ارتش ترکیه در عفرین توسط جنگجویان کُرد سوری نیز، 2 سرنشین آن کشته شدند.

به گزارش ایرنا، ترکیه از روز شنبه 20 ژانویه عملیاتی را در عفرین با نام شاخه زیتون آغاز کرده است.

بر اساس اعلام ستاد کل ارتش ترکیه، در جریان عملیات 22 روزه شاخه زیتون در عفرین، شمار تلفات گروه های تروریستی به بیش از یک هزار و 188 نفر رسیده است.

دولت آنکارا هدف از این عملیات را نابودی عناصر حزب کارگران کردستان ترکیه (پ.ک.ک)، حزب اتحاد دموکراتیک سوریه (پ.ی.د)، یگان‌های مدافع خلق سوریه (ی.پ.گ) و داعش در عفرین اعلام کرده است.

مقام های آنکارا مدعی هستند که اعضای تشکیلات تروریستی یگان های مدافع خلق سوریه (ی.پ.گ) که شاخه نظامی حزب اتحاد دموکراتیک سوریه (پ.ی.د) محسوب می شوند، با حزب کارگران کردستان ترکیه همکاری دارند و هر دو شاخه سوری این گروه تروریستی هستند.

دولت ترکیه همچنین این عملیات را با استناد به حق دفاع مشروع بین المللی و قطعنامه‌های مبارزه با تروریسم شورای امنیت و ماده 51 منشور سازمان ملل حق خود می داند.

مقامات ترکیه اعلام کرده اند که خواهان حفظ تمامیت ارضی سوریه هستند و نیروهای نظامی این کشور، پس از سرکوب گروه های تروریستی، منطقه را ترک خواهند کرد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։