Print this page
دوشنبه, 14 اسفند 1396 09:28

ظریف: با جان کری در مورد سیاست های ترامپ در خصوص برجام گفت و گو کردم

وزیر امور خارجه با بیان این که ما همیشه با نخبگان غیردولتی آمریکایی گفت و گو داشته ایم، اظهار داشت که با جان کری در مورد سیاست های ترامپ در خصوص برجام و واکنش مناسب در قبال این سیاست ها برای منزوی کردن ترامپ، گفت و گو کرده است.

«آلیک» - وزیر امور خارجه با بیان این که ما همیشه با نخبگان غیردولتی آمریکایی گفت و گو داشته ایم، اظهار داشت که با جان کری در مورد سیاست های ترامپ در خصوص برجام و واکنش مناسب در قبال این سیاست ها برای منزوی کردن ترامپ، گفت و گو کرده است.

به گزارش ایرنا از خانه ملت، محمدجواد ظریف درخصوص دیدار با جان کری وزیر امورخارجه دولت سابق ایالات متحده آمریکا در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ که دو هفته پیش در آلمان برگزار شد، افزود: ما دیدار محرمانه نداریم. ما در حاشیه جلسات بین المللی با بسیاری از نخبگان که در افشای سیاست های دولت آمریکا تاثیرگذار هستند، گفت و گو داریم.

ظریف اضافه کرد: این فقط منحصر به ایشان (جان کری) نیست، ما با نخبگان مختلف جلسه داریم.

وزیر امور خارجه بیان کرد: الان ما با دولت آمریکا مذاکره ای نداریم، اما همیشه با نخبگان غیردولتی آمریکایی که می توانند تاثیرگذار باشند گفت و گو داشته ایم؛ این گفت و گوها معمولا در حاشیه جلسات شکل می گیرد.

ظریف گفت: وقتی که در یک جلسه بین المللی شرکت می کنید فرصت خوبی دارید برای اینکه اولا روشنگری کنید و سیاست های جمهوری اسلامی را مطرح کنید تا تاثیرگذاری کنید، (البته) طرف مقابل ما هم مسلما می خواهد همین کار را انجام دهد.

وزیر امور خارجه در خصوص جلسه گفت و گو با جان کری در حاشیه اجلاس مونیخ تصریح کرد: موضوع این جلسه بیشتر در مورد اینکه سیاست های آقای ترامپ در مورد برجام چیست و چگونه می شود در قبال این سیاست ها عکس العملی مناسب نشان داد تا آقای ترامپ بیش از پیش در آمریکا و دنیا منزوی بشود.

به گزارش ایرنا، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه شنبه شب با تایید اخبار منتشر شده از دیدار وزیر امور خارجه کشورمان با جان کری وزیر خارجه پیشین آمریکا در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ گفت: چنین دیدارهایی در چارچوب دیپلماسی فعال و همه جانبه و بخشی از سیاست ها و رایزنی برای تامین حداکثری منافع ملی است.

محمدجواد ظریف روز یکشنبه (29 بهمن 1396) برای حضور و سخنرانی در پنجاه و چهارمین کنفرانس امنیتی مونیخ به آلمان سفر کرد. وی کمتر از یک روز در مونیخ اقامت داشت و در حاشیه این اجلاس با برخی از همتایان خود و مقامات و شخصیت های سیاسی از سایر کشورها که در اجلاس حضور داشتند دیدار و در خصوص مهمترین مسائل و چالش های بین المللی و راه حل های سیاسی و دیپلماتیک آن ، رایزنی کرد.

اخبار مرتبط