فا

سیاست

سه شنبه, 22 اسفند 1396 09:14

آغاز جلسه علنی مجلس؛ بررسی استیضاح آخوندی و ربیعی

جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور آغاز شد.

«آلیک» - جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور آغاز شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ قاضی زاده هاشمی عضو هیئت رئیسه مجلس درخصوص دستور کار مجلس گفت: اولین دستور کار بررسی استیضاح علی ربیعی وزیر کار رفاه و امور اجتماعی خواهد بود.

وی ادامه داد: بررسی استیضاح عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی و همچنین طرح یک فوریتی تنظیم برخی از مقررات مالی و اداری و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش، گزارش کمیسیون حمایت از تولید ملی در مورد اجرای قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار دیگر دستور کار امروز خانه ملت خواهد بود.

همچنین ولی الله سیف رئیس بانک مرکزی، حسینعلی امیری معاون پارلمانی ریاست جمهوری، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و سیدتقی نوربخش رئیس سازمان تامین اجتماعی برای همراهی وزیر تعاون در صحن علنی حاضر شدند.

برای رسیدگی به استیضاح ربیعی، نمایندگان مخالف، موافق و نماینده دولت اظهار نظر میکنند.

رئیس دفتر رئیس جمهور و وزیر دادگستری  نیز به جمع اعضای کابینه حاضر در جلسه استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مجلس پیوستند.

 

رنجبرزاده در صحن علنی؛ تشریح نحوه رسیدگی به استیضاح ربیعی

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی نحوه رسیدگی به استیضاح علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی را تشریح کرد.

اکبر رنجبرزاده عضو هیأت رئیسه مجلس در جلسه علنی امروز به تشریح نحوه برگزاری جلسه استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پرداخت و گفت: طبق توافق صورت گرفته بین استیضاح کنندگان و وزیر، این جلسه سه ساعت به طول خواهد انجامید.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهار کرد: آقایان محمدقسیم عثمانی، حسین مقصودی، ابوالفضل حسن بیکی، شهاب نادری، محمدحسین فرهنگی و فریدون حسنوند به عنوان متقاضیان استیضاح سخنرانی می کنند و بعد از آن وزیر تعاون به مدت یک ساعت صحبت خواهد کرد و بعد از دفاع وزیر، محمدرضا پور ابراهیمی و غلامرضا تاجگردون صحبت خواهند کرد.

این عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: براساس توافق صورت گرفته استیضاح کنندگان نیم ساعت کمتر از دو ساعت پیش بینی شده و وزیر یک ساعت کمتر از سه ساعت پیش بینی شده صحبت خواهند کرد که بر این اساس ساعت جلسه استیضاح به جای ۵ ساعت، ۳ ساعت به طول خواهد انجامید.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։