فا

سیاست

سه شنبه, 22 اسفند 1396 20:17

مجلس باردیگر به ربیعی اعتماد کرد / آخوندی وزیر راه و شهرسازی باقی ماند

نمایندگان مجلس شورای اسلامی باردیگر به علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی رای اعتماد داده و همچنان سکاندار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت راه و شهرسازی باقی ماندند.

«آلیک» - نمایندگان مجلس شورای اسلامی باردیگر به علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی رای اعتماد دادند و وی همچنان سکاندار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باقی ماند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، نمایندگان در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی مخالفت خود را با استیضاح علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کردند.

در این رای گیری از مجموع 253 رای ماخوذه 126 نماینده رای موافق ، 124 نماینده رای مخالف و دو نماینده رای ممتنع دادند. همچنین یک رای باطله بود.

در جلسه استیضاح علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری و جمعی از اعضای هیات دولت حضور داشتند.

طبق آیین نامه داخلی مجلس، ملاک رای آوردن استیضاح، کسب اکثریت مطلق یعنی حداقل 50 درصد + یک رای آرای موافق نمایندگان حاضر در جلسه است.

بر اساس آیین نامه، آرای ممتنع و باطله جزو آرای مخالف استیضاح محسوب می شود.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی همچنین، باردیگر به عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی رای اعتماد دادند و وی با 152 رای مخالف استیضاح، همچنان سکاندار وزارت راه و شهرسازی باقی ماند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، نمایندگان در جلسه علنی نوبت عصر امروز مجلس شورای اسلامی مخالفت خود را با استیضاح عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی اعلام و باردیگر به وی برای ادامه مسئولیت در این وزارتخانه رای اعتماد دادند.

در این رای گیری از مجموع 246 رای ماخوذه، 92 نماینده رای موافق استیضاح، 152 نماینده رای مخالف استیضاح و دو نماینده رای ممتنع بود.

در جلسه استیضاح عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی نیز اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری و جمعی از اعضای هیات دولت حضور داشتند.

آخوندی در 29 مرداد 96 با 188 رای موافق، 75 رای مخالف و 14 رای ممتنع وزیر راه و شهرسازی دولت دوازدهم شد. در این رای گیری یک رای باطله بود.

آخوندی در دولت های یازدهم و همچنین در هفت ماه عمر دولت دوازدهم سه بار استیضاح شده است، یک بار در مجلس نهم و دو بار در مجلس دهم .

14 مهر 1394، نخستین جلسه استیضاح عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی در نهمین دوره مجلس شورای اسلامی برگزار شد و نهایتاً استیضاح وی با 72 رأی موافق، 175 رأی مخالف و 5 رأی ممتنع از مجموع 252 رأی مأخوذه را کسب کرد و رأی نیاورد.

آخوندی در اول اسفند 1395 و یک سال بعد از روی کار آمدن مجلس دهم مجدداً استیضاح و به مجلس فراخوانده شد، اما این استیضاح نیز با 74 رأی موافق، 176 رأی مخالف و 5 ممتنع از مجموع 257 نماینده حاضر در جلسه را کسب کرد و در این مسئولیت باقی ماند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։