فا

سیاست

سه شنبه, 21 فروردين 1397 14:47

مراسم تحلیف رییس جمهور جدید ارمنستان برگزار شد

روز گذشته مراسم تحلیف آرمن سرکیسیان رییس جمهور جدید ارمنستان همزمان با گذر این کشور به سیستمی که ریاست جمهوری در آن قدرت بسیار کمتری دارد، برگزار شد.

«آلیک» - روز گذشته مراسم تحلیف رییس جمهور جدید ارمنستان همزمان با گذر این کشور به سیستمی که ریاست جمهوری در آن قدرت بسیار کمتری دارد، برگزار شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، آرمن سرکیسیان، رییس جمهور جدید ارمنستان طی این مراسم متعهد شد که برای پیشرفت در سیستم قضایی و مبارزه با فساد کار کند.

مردم ارمنستان در سال 2015 به تغییر دولت از سیستم ریاست جمهوری به جمهوری پارلمانی رای مثبت دادند. بر اساس این تغییر که از ماه آینده اجرا می‌شود، ریاست جمهوری بیشتر یک جایگاه تشریفاتی خواهد بود.

آرمن سرکیسیان که پیش از این سفیر ارمنستان در انگلیس بوده، ماه گذشته از جانب اعضای پارلمان برای بر عهده گرفتن ریاست جمهوری این کشور انتخاب شد.

منتقدان بر این باورند که این تغییر در سیستم سیاسی ارمنستان به سرژ سرکیسیان که طی 10 سال گذشته ریاست جمهوری ارمنستان را بر عهده داشته اجازه می‌دهد که در سمتی جدید به عنوان نخست وزیر در قدرت بماند.

حزب سرکیسیان در پارلمان از اکثریت برخوردار است. بنا است که انتخابات بعدی پارلمان در سال 2022 برگزار شود.

پس از آغاز به کار رییس جمهور جدید ارمنستان، کارن کاراپتیان، نخست وزیر فعلی این کشور اعلام کرد که سرژ سرکیسیان به عنوان نخست وزیر جایگزین او خواهد شد.

کاراپتیان در بیانیه‌ای که از جانب کابیه منتشر شد، اظهار کرد: با توجه به مشکلات و چالش‌هایی که کشور با آن‌ها روبه‌رو است، بسیار مهم است که از گذاری نرم به سیستم جدید دولت اطمینان حاصل کنیم.

قرار است که پارلمان در روز 17 آوریل انتصاب سرژ سرکیسیان به عنوان نخست وزیر را به رای بگذارد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։