فا

سیاست

دوشنبه, 03 ارديبهشت 1397 10:07

سرلشکر باقری: ایران سر تسلیم مقابل آمریکا و متحدانش فرو نمی آورد

به گزارش دیشب ایرنا، سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری در آیین افتتاحیه ششمین اجلاس فرماندهان نیروهای دریایی کشورهای حاشیه اقیانوس هند که به میزبانی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در تهران آغاز شد، این مطلب را عنوان کرد

«آلیک»- به گزارش دیشب ایرنا، سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری در آیین افتتاحیه ششمین اجلاس فرماندهان نیروهای دریایی کشورهای حاشیه اقیانوس هند که به میزبانی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در تهران آغاز شد، این مطلب را عنوان کرد.

وی گفت: بدون تردید نظام سنتی دو قطبی در جهان فرو پاشیده و قدرتهای جدیدی در غرب و شرق سر برآورده اند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: برخی قدرتها و بازیگران منطقه ای واقعیات نوین جهان را بر نمی تابند و متاسفانه هیچ نقطه ای از جهان از آسیب ها در امان نیست.

**آمریکا در پی گسترش بی نظمی در مناطق مختلف به ویژه غرب آسیاست

وی گفت: آمریکا و برخی قدرتها با اعزام واحدهای نظامی به مناطق مختلف و بکارگیری ادبیات زور، بی نظمی را گسترش می دهند.

سرلشکر باقری اضافه کرد: امریکا با حمایت از داعش، بخش بزرگی از غرب آسیا را دچار بحران کرده و زمینه آواره و کشته شدن را فراهم آورده است.

وی توضیح داد: حمله اخیر هوایی امریکا و متحدانش به سوریه، مصداق بارز رفتار غیرقانونی است، آنان با صدور گستره تسلیحات به کشورهای مختلف منطقه از جمله عربستان، زمینه ایجاد جنگ را فراهم می‌کنند.

** شرایط امنیتی منطقه اقیانوس هند، بر مناطق دیگر جهان تاثیرگذار است

سرلشکر باقری تصریح کرد: ویژگی های اقیانوس هند، باعث شده که این منطقه از جهان، اثرگذار بوده و این اثرگذاری فراتر از همین منطقه است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: هرگونه تغییر در شرایط امنیتی در اقیانوس هند رابطه مستقیم امنیتی با امنیت مناطق دیگر جهان دارد.

سرلشکر باقری ادامه داد: نیروهای مسلح کشور ما به عنوان کشوری پیشرو در مقابله با تروریسم، آماده است تجربیات خود را در اختیار سایر کشورها قرار دهد.

وی گفت: نیروی دریایی ارتش تاکنون 51 ناوگروه به اقیانوس هند برای مقابله با دزدان دریایی و ناامنی دریایی اعزام کرده است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح کشورمان یادآور شد: حضور گسترده واحدهای نظامی برخی قدرتهای بزرگ و مداخلات آنها در منطقه اقیانوس هند، باعث ایجاد ناامنی بوده است که نمونه بارز این ناامنی ها، بمباران گسترده مردم یمن در سواحل اقیانوس هند بوده است.

سرلشکر باقری افزود: آمریکا و برخی دیگر از قدرت ها با اعزام و استقرار واحدهای نظامی به مناطقی مانند خلیج فارس، اقیانوس هند، دریای جنوب چین، دریای مدیترانه و دیگر مناطق و با بهانه های مختلف و به کارگیری ادبیات زور، تحریم و اتهام زنی، بی نظمی و آنارشی را گسترش می دهند.

وی تصریح کرد: آمریکا با ایجاد حمایت از گروه های تروریستی و افراطی مانند داعش بخش بزرگی از منطقه غرب آسیا را دچار بحران کرده و کشتار انسان های بی دفاع، آوارگی میلیون ها نفر و تخریب هزاران شهر و روستا را زمینه سازی کرده و باعث شده است.

سرلشکر باقری در این باره اضافه کرد: علاوه بر آن آمریکا بدعهدی و پیمان شکنی در توافقات بین المللی را ترویج می کند که زیر پاگذاشتن توافقات 1+5 با جمهوری اسلامی ایران نمونه بارز آن است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: رژیم صهیونیستی نیز در حالی که برای تهدید کشورهای همسایه با آزادی عمل مطلق، زرادخانه هسته ای خود را روز به روزگسترش می دهد و بدون هیچ گونه مجوز بین المللی به کشورهای همسایه خود تجاوز می کند، آمریکا در یک برخورد گزینشی و دوگانه حتی خرید یا تولید تجهیزات دفاعی مشروع و متعارف توسط دیگر کشورها را جرم محسوب می کند.

سرلشکر باقری یادآور شد: حمله اخیر آمریکا و متحدان آن به سوریه به بهانه واهی سلاح شیمیایی مصداق بارز این رفتار غیرقانونی است.

** آمریکا زمینه ساز مسابقه تسلیحاتی و بحران در غرب آسیا است

وی گفت: آنان با صدور گسترده تسلیحات مخرب به برخی از کشورهای منطقه غرب آسیا، مانند عربستان، زمینه تشدید مسابقه تسلیحاتی، جنگ و بحران را به وجود آورده اند و بالاخره با تعقیب طرح های تجزیه و فروپاشی، تضعیف حاکمیت قانونی و مستقل برخی کشورها را زمینه سازی می کنند که نمونه بارز آن در عراق و سوریه قابل مشاهده است.

وی افزود: همچنین حمله به فرهنگ، سنت ها و آداب و رسوم کشورها و ملت ها، وحدت، ثبات و امنیت جوامع را مورد آسیب قرار می دهند.

سرلشکر باقری گفت: حضور پیشتازانه جمهوری اسلامی ایران در میادین مبارزه با تروریسم و افراطی گری در سوریه و عراق و کمک به دولت قانونی و نیروهای مسلح این کشورها، در کنار دیگر متحدان خود مانند روسیه، کمک بزرگی به صلح و امنیت جهانی و ثبات در آسیای غربی کرده است.

ادامه دارد...

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։