فا

سیاست

پنج شنبه, 20 ارديبهشت 1397 11:47

مرکل: هرکاری انجام می دهیم تا برجام حفظ شود

آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان در واکنش به اقدام دونالد ترامپ رئیس‌ جمهوری آمریکا برای خروج از برجام اعلام کرد: ما هر کاری که در توان داشته باشیم انجام می‌دهیم تا توافق هسته‌ای با ایران حفظ شود.

«آلیک» - آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان روز گذشته ضمن ابراز تاسف از تصمیم رئیس جمهوری آمریکا برای خروج از توافق هسته ای 1+5 با ایران، با بیان اینکه تهران به این توافق پایبند بوده است تاکید کرد که اروپا تمام تلاش خود را برای حفظ برجام خواهد کرد.

به گزارش ایرنا، مرکل در واکنش به اقدام دونالد ترامپ رئیس‌ جمهوری آمریکا برای خروج از برجام اعلام کرد: ما هر کاری که در توان داشته باشیم انجام می‌دهیم تا توافق هسته‌ای با ایران حفظ شود.

وی ضمن ابراز تاسف از اقدام آمریکا تاکید کرد که ایران تاکنون به توافق هسته‌ای پایبند بوده است.

مرکل سه شنبه نیز در بیانیه مشترکی با امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه و ترزا می نخست وزیر انگلیس بر تعهد این کشورها به برجام تاکید کردند وگفتند: این توافق برای امنیت مشترک ما مهم باقی می ماند. سران سه کشور اروپایی از آمریکا خواستند که تضمین کند که ساختارهای توافق هسته ای دست نخورده باقی خواهند ماند.

پیش از این نیز هایکو ماس وزیر امور خارجه آلمان تاکید کرد که با وجود تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای خارج شدن از توافق هسته ای با ایران (برجام)، این توافق همچنان زنده است.

وی گفت: توافق هسته ای با ایران موجب افزایش امنیت در خاورمیانه و کل جهان می شود و ما برای حفظ این توافق مهم تلاش خواهیم کرد .

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։