فا

سیاست

پنج شنبه, 20 ارديبهشت 1397 11:50

تاکید پوتین و پاشینیان بر تقویت روابط ارمنستان و روسیه

در بیانیه کرملین آمده است که دو طرف قصد دارند تا طی نشست اتحادیه اقتصادی اوراسیا که قرار است ۱۴ مه (۲۴ اردیبهشت) برگزار شود، روابط استراتژیک خود را توسعه دهند.

«آلیک» - کرملین در بیانیه‌ای اعلام کرد که رئیس جمهوری روسیه با نخست وزیر جدید ارمنستان گفت‌وگوی تلفنی داشت.

به گزارش ایسنا به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، کرملین در بیانیه‌ای اعلام کرد که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در گفت‌وگوی تلفنی با نیکول پاشینیان، نخست وزیر جدید ارمنستان، انتخاب وی به عنوان نخست وزیری ارمنستان را تبریک گفت و در مقابل پاشینیان نیز سالگرد پیروزی اتحاد جماهیر شوروی بر آلمان نازی در جنگ جهانی دوم را به پوتین تبریک گفت.

در این گفت‌وگوی تلفنی، طرفین بر ادامه تحکیم روابط دوستانه بین روسیه و ارمنستان و آمادگی برای مشارکت در سازمان‌های مختلف چند جانبه، خصوصا "اتحادیه اقتصادی اوراسیا" و سازمان پیمان امنیت جمعی (CSTO)، تأکید کردند.

از سوی دیگر، در بیانیه‌ای که در سایت نخست وزیر جدید ارمنستان منتشر شد، آمده است که پاشینیان آغاز ریاست جمهوری پوتین را به وی تبریک گفته است.

همچنین در این بیانیه آمده است که دو طرف قصد دارند تا طی نشست اتحادیه اقتصادی اوراسیا که قرار است ۱۴ مه (۲۴ اردیبهشت) برگزار شود، روابط استراتژیک خود را توسعه دهند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։