فا

سیاست

سه شنبه, 25 ارديبهشت 1397 09:48

پاشینیان با پوتین دیدار کرد

نیکول پاشینیان، نخست‌وزیر جدید ارمنستان برای اولین بار پس از انتصابش با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه دیدار کرد.

«آلیک» - نخست‌وزیر جدید ارمنستان برای اولین بار پس از انتصابش با رئیس‌جمهوری روسیه دیدار کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، منابع خبری از دیدار ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه با نیکول پاشینیان، نخست‌وزیر جدید ارمنستان خبر دادند.

این دیدار در حالی صورت گرفت که پاشینیان چندی پیش توانست نظر موافق پارلمان ارمنستان را جلب و به عنوان نخست‌وزیر این کشور انتخاب شود.

انتخاب وی پس از آن صورت گرفت که حامیان این چهره اوپوزیسیون با برگزاری هفته‌ها تظاهرات سرژ سرکیسیان، نخست‌وزیر وقت ارمنستان را وادار به استعفا کردند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، دیدار رئیس‌جمهوری روسیه و نخست‌وزیر جدید ارمنستان در سوچی صورت گرفت.

پاشینیان پیش از این به دیپلمات‌های روس اطمینان داده بود که به دنبال قطع روابط با مسکو نیست.

نخست‌وزیر ارمنستان به پوتین گفت که می‌خواهد ارمنستان و روسیه هم‌پیمانان مستحکم باقی بمانند. ارمنستان در صدد آن است که از روسیه تسلیحات خریداری کند و به دنبال روابط تجاری و سیاسی نزدیک‌تر با مسکو است.

پاشینیان خاطرنشان کرد: ما موضوعاتی برای گفت‌وگو داریم اما در عین حال موضوعات دیگری وجود دارد که نیاز به مذاکره ندارد.

نخست‌وزیر ارمنستان گفت، روابط راهبردی میان کشورش و روسیه به عنوان دو هم‌پیمان وجود دارد.

وی اضافه کرد: می‌توانم به شما اطمینان بدهم که در ارمنستان اتفاق نظر وجود دارد و هیچ کس در خصوص اهمیت ماهیت راهبردی روابط با روسیه تردیدی ندارد.

او اظهار کرد که به دنبال تزریق انرژی جدید در راستای توسعه هر چه بیشتر روابط نزدیک مسکو و ایروان است و از پوتین به خاطر رویکردش در قبال تظاهرات‌های اخیر در ارمنستان قدردانی می‌کند.

پاشینیان گفت: ما از موضع متعادلی که روسیه در جریان بحران داخلی ارمنستان اتخاذ کرد، واقعا قدردانی می‌کنیم. به اعتقاد من، این موضع بسیار سازنده بود.

در همین حال، رئیس‌جمهوری روسیه تأکید کرد که از نظر این کشور، ارمنستان یکی از نزدیک‌ترین هم‌پیمانان منطقه‌ای است و در همین راستا مسکو به دنبال تحقق روابطی نزدیک‌تر خواهد بود.

پوتین همچنین گفت: برای شما به عنوان رئیس دولت ارمنستان آرزوی توفیق دارم و امید دارم که روابط ما با همان قوامی که تاکنون توسعه یافته، در مسیر توسعه حرکت کند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։