فا

سیاست

چهارشنبه, 26 ارديبهشت 1397 12:34

قاسمی: تحریم رییس بانک مرکزی برای جبران ناکامی آمریکاست

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: واکنش های جهانی ناکامی آمریکا در خروج یکجانبه از برجام را نشان داد و اعمال تحریم های جدید و قراردادن نام رئیس کل بانک مرکزی در لیست تحریمها برای جبران این ناکامی است.

«آلیک» - سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: واکنش های جهانی ناکامی آمریکا در خروج یکجانبه از برجام را نشان داد و اعمال تحریم های جدید و قراردادن نام رئیس کل بانک مرکزی در لیست تحریمها برای جبران این ناکامی است.

به گزارش ایرنا از مرکز دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، بهرام قاسمی در واکنش به اقدام وزارت خزانه داری آمریکا در اعلام موارد تحریمی جدید علیه کشورمان، ضمن محکومیت شدید این اقدام، گفت: این سیاست و حرکت نابجا را بخشی از ادامه رفتار نابخردانه و سیاست های خصمانه دولت آمریکا علیه ملت ایران می دانیم که طی دهه های گذشته به اشکال گوناگون استمرار داشته است.

وی تصریح کرد: این سیاست های کینه توزانه نه تنها دستاوردی برای آمریکا نداشته و نخواهد داشت بلکه دولت و ملت ایران را برای مقابله با اقدامات دولت آمریکا مصمم تر، صبورتر و مقاوم تر کرده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه اضافه کرد: اعلام تحریم های جدید علیه ایران بخصوص قرار دادن نام رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در لیست تحریم ها، همزمان با گفت وگوها و رایزنی های کشورمان با اروپا در موضوع برجام، بیانگر آن است که ایالات متحده آمریکا با خروج یک جانبه از برجام نتوانسته است تاکنون به اهداف ضدایرانی و از پیش تعیین شده خود دست یابد.

قاسمی یادآور شد: دولت آمریکا اینک و در پی ناکامی و آثار مخرب اشتباهات و پیش بینی های غلط فاحش خود پس از خروج یک جانبه از برجام، تلاش می کند با اینگونه رفتارها و اقدامات مخرب، بر اراده و تصمیم دیگر اعضای باقی مانده در برجام و سایر کشور های جهان، اثر بگذارد.

وی با اشاره به زیاده خواهی های دولت آمریکا در بکارگیری اهرم های متعدد در جهت اعمال زور، طرح انتظارات بی جا و تهدید دیگر کشورها، به نفع سیاست های مخرب خود، افزود: واکنش های جهانی به خروج آمریکا از برجام به خوبی نشان داد که این تصمیم غیرمنطقی و نابخردانه و خلاف تمام موازین بین المللی تا چه میزان به اعتبار و حیثیت و انزوای هر چه بیشتر دولت آمریکا منجر شده و خسارات جبران ناپذیری برای مردم آمریکا وارد کرده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: علاوه بر این این واکنش ها حقانیت مردم بزرگ ایران را در غیرقابل اعتماد دانستن ایالات متحده و دولت های آنان را بیش از پیش اثبات کرد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։