فا

سیاست

پنج شنبه, 31 خرداد 1397 09:22

وزیر امور خارجه نروژ: اسلو از استمرار برجام حمایت می کند

وزیر امور خارجه نروژ به مواضع کشورش در قبال برجام اشاره کرد و گفت که اسلو در کنار اتحادیه اروپا از استمرار برجام و حق برخورداری ایران از منافع آن حمایت کرده و در این رابطه تلاش می کند.

«آلیک» - وزیر امور خارجه نروژ به مواضع کشورش در قبال برجام اشاره کرد و گفت که اسلو در کنار اتحادیه اروپا از استمرار برجام و حق برخورداری ایران از منافع آن حمایت کرده و در این رابطه تلاش می کند.

به گزارش ایرنا، اینه اریکسن سوریده وزیر خارجه نروژ در دیدار با علی اکبر صالحی معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در اسلو، حمایت کشورش از برجام را بسیار جدی عنوان کرد و خروج از آن را دارای تبعات سنگین برای ثبات و امنیت منطقه خاورمیانه، رژیم منع اشاعه و گسترش سلاح‌های هسته‌ای و بی اعتبار شدن آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دانست.

سوریده ابراز امیدواری کرد که حفظ برجام بتواند به عنوان تسهیل کننده حل مناقشات منطقه ای عمل کند.

صالحی نیز در این دیدار با قدردانی از حمایت های نروژ از برجام و روابط خوب دوجانبه، به اهمیت دریافت نتایج ملموس ملت ایران از حمایت های سیاسی و اقتصادی اروپا از برجام تاکید کرد.

رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان با انتقاد از واکنش شتابزده بعضی از شرکت های اروپایی نسبت به خروج آمریکا از برجام، سیاست های آمریکا را محکوم به شکست عنوان کرد.

صالحی تاکید کرد: فروپاشی برجام آسیبی جبران ناپذیر برای جامعه جهانی است .

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان حفظ احترام به شئونات ملت ایران را در راس نظام تصمیم گیری در سیاست خارجی برشمرد و ادامه داد: پایبندی به تعهدات بین المللی صرفا در یک ساز و کار متقابل امکان پذیر است .

صالحی همچنین یادآور شد: اعتماد سازی مهم و ضروری بوده اما نیازمند اقدام به هنگام و موثر طرفین است. امیدواریم اروپا با درک حساسیت شرایط به اجرای تعهداتش در زمان مورد انتظار اقدام کند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։