فا

سیاست

چهارشنبه, 10 مرداد 1397 14:16

وزارت خارجه ارمنستان: ترکیه آمادگی لازم برای عادی‌سازی روابط را ندارد

سخنگوی وزارت خارجه ارمنستان با اشاره به سفر رئیس‌جمهور و وزیر خارجه ترکیه به باکو و اظهارات آن‌ها در مورد قره‌باغ، بر عدم آمادگی ترکیه برای عادی‌سازی روابط با ارمنستان تأکید کرد.

«آلیک» - سخنگوی وزارت خارجه ارمنستان با اشاره به سفر رئیس‌جمهور و وزیر خارجه ترکیه به باکو و اظهارات آن‌ها در مورد قره‌باغ، بر عدم آمادگی ترکیه برای عادی‌سازی روابط با ارمنستان تأکید کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، تیگران بالایان، سخنگوی وزارت خارجه ارمنستان بر عدم آمادگی ترکیه برای عادی‌سازی روابط با ارمنستان تأکید کرد.

بالایان اظهار داشت: طرح عادی‌سازی روابط ارمنستان و ترکیه بدون هیچ پیش‌شرطی در برنامه دولت ارمنستان جای گرفته است. اگر دولت ترکیه در این خصوص پیشنهادی داشته باشد مورد ارزیابی قرار می‌دهیم.

در حالی نیکول پاشینیان نخست‌وزیر ارمنستان هفته گذشته از آمادگی دولتش برای عادی‌سازی روابط با ترکیه بدون پیش‌شرط خبر داده بود که تیگران بالایان سخنگوی وزارت خارجه ارمنستان نظر مخالفی اعلام کرد و گفت: رئیس‌جمهور ترکیه و وزیر امور خارجه ترکیه به باکو سفر می‌کنند و از آنجا اظهارات منفی در مورد قره‌باغ و ارمنستان بیان می‌کنند. در حال حاضر در ترکیه این آمادگی را نمی‌بینم که به عادی‌سازی روابط با ارمنستان منجر شود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։