فا

سیاست

دوشنبه, 15 مرداد 1397 10:09

پمپئو: تحریم‌ها برای مقابله با فعالیت‌های مخرب ایران است / آماده‌ایم با تهران گفتگو کنیم

پمپئو در جمع خبرنگاران گفت: دولت آمریکا آماده است تا با تهران در میز مذاکره بنشیند، البته این مساله مستلزم تغییر مهم در طرف رژیم ایران است. آنها باید مانند یک کشور عادی رفتار کنند. دولت ایران، بازیگران بدی هستند.

«آلیک» - وزیر خارجه ایالات متحده از اعمال تحریم‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران خبر داده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در سخنانی گفت: آمریکا تحریم ها علیه ایران را از روز دوشنبه اعمال خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، پمپئو در جمع خبرنگاران در هواپیما در مسیر بازگشت به واشنگتن از سفر آسیایی اش گفت: ایالات متحده قصد دارد تحریم ها علیه ایران را اعمال کند. این تحریم ها بخش مهمی از تلاش های ما برای مقابله با فعالیت های مخرب ایران است.

وی در ادامه افزود: دولت آمریکا آماده است تا با تهران در میز مذاکره بنشیند، البته این مساله مستلزم تغییر مهم در طرف رژیم ایران است. آنها باید مانند یک کشور عادی رفتار کنند. دولت ایران، بازیگران بدی هستند.

هفته گذشته دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا مدعی شد که آماده دیدار با رهبران ایران بدون هیچ گونه قید و شرطی است.

در ماه می آمریکا از توافق هسته‌ای ایران که در سال 2015 میلادی بین ایران و قدرت های جهانی امضا شده بود، خارج شد.

ترامپ در جریان رقابت های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بارها از توافق هسته‌ای ایران به عنوان بدترین توافق یاد کرده بود.

قرار است نخستین دور تحریم ها که عمدتا بخش بانکی ایران را هدف قرار می دهد از امروز 6 اوت (15 مرداد ماه) اجرایی شود. دور دوم تحریم ها از 4 نوامبر (13 آبان) آغاز خواهد شد که شامل تحریم بخش نفت ایران می شود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։