فا

سیاست

سه شنبه, 06 شهریور 1397 11:05

رئیس جمهوری فرانسه حفظ برجام را از اهداف اروپا اعلام کرد

رئیس جمهوری فرانسه در جمع سفرای این کشور اعلام کرد: هدف فرانسه خصوصا با هماهنگی فشرده و ارتباط موثر با سایر شرکای خود از جمله آلمان، انگلیس و اتحادیه اروپایی حفظ توافق هسته ای با ایران است.

«آلیک» - رئیس جمهوری فرانسه در جمع سفرای این کشور اعلام کرد: هدف فرانسه خصوصا با هماهنگی فشرده و ارتباط موثر با سایر شرکای خود از جمله آلمان، انگلیس و اتحادیه اروپایی حفظ توافق هسته ای با ایران است.

به گزارش ایرنا از اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت خارجه، امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه در مراسم افتتاحیه سمینار سالیانه سفرای این کشور در سراسر جهان با انتقاد شدید از سیاست های یکجانبه گرایی اتخاذ شده از سوی آمریکا که پیرامون مسائلی همچون ناتو، تقابل اقتصادی با چین و اروپا، خروج از توافق پاریس و خروج از توافق هسته ای ایران دیده می شود یادآور شد: موضع فرانسه حفظ توافق هسته ای با ایران است.

وی اظهار داشت: در این زمینه با تلاش های صورت گرفته و ارتباط نزدیک با سایر کشورها از جمله آلمان، انگلیس و اتحادیه اروپایی در صدد حفظ آن هستیم.

رئیس جمهوری فرانسه با اشاره به سابقه تلاش های این کشور که منتج به توافق هسته ای شد، افزود: رویکرد اتخاذ شده از سوی فرانسه مبنی بر گفت وگو با ایران در حال پیشرفت است و این کشور ضمن قبول مسئولیت خود تلاش خواهد کرد با پیگیری این رویکرد، مانع از بروز بحران طی ماه های آینده شود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։