فا

سیاست

شنبه, 10 شهریور 1397 09:54

آغاز دور جدید گفت وگوهای دوجانبه ایران و انگلیس

دور جدید گفت وگوهای دوجانبه ایران و انگلیس امروز با سفر آلیستر برت معاون وزیر خارجه انگلیس در امور غرب آسیا و شمال آفریقا به تهران آغاز می شود.

«آلیک» - دور جدید گفت وگوهای دوجانبه ایران و انگلیس امروز با سفر آلیستر برت معاون وزیر خارجه انگلیس در امور غرب آسیا و شمال آفریقا به تهران آغاز می شود.

به گزارش ایرنا به نقل از وزارت امورخارجه، همکاری های اقتصادی دو جانبه در پی خروج آمریکا از برجام و نحوه تامین ساز و کارهای مالی و پولی بین دو کشور به رغم تحریم های یکجانبه آمریکا، اصلی ترین محور این گفت وگوها است.

طرفین همچنین درخصوص آخرین تحولات منطقه به رایزنی و تبادل نظر خواهند پرداخت. ریاست طرف ایرانی در این گفت وگوها را سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران بر عهده دارد.

به گزارش ایرنا، سفر آلیستر بِرت به تهران، اولین دیدار معاون وزیر امور خارجه انگلیس از ایران از زمان خروج دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا از توافق هسته ای سال 2015 است. دیدار وی همزمان با تلاش اتحادیه اروپا برای حفظ توافق هسته ای انجام می شود.

برت در آستانه این دیدار در بیانیه ای گفت: تا زمانی که ایران به تعهداتش تحت برجام متعهد باشد ما نیز به آن پایبند خواهیم بود، زیرا بر این باور هستیم که این بهترین راه برای تضمین آینده امن و آرام در منطقه است.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։