فا

سیاست

دوشنبه, 19 شهریور 1397 09:44

پاشینیان: باوجود بدبینی ها روابط مسکو و ایروان درحال رشد است

نخست وزیر ارمنستان اعلام کرد: با وجود بدبینی هایی که در رسانه های روسی و ارمنی و نیز شبکه های اجتماعی درباره روابط روسیه و ارمنستان وجود دارد، مناسبات دو کشور به سرعت در حال توسعه است.

«آلیک» - نخست وزیر ارمنستان اعلام کرد: با وجود بدبینی هایی که در رسانه های روسی و ارمنی و نیز شبکه های اجتماعی درباره روابط روسیه و ارمنستان وجود دارد، مناسبات دو کشور به سرعت در حال توسعه است.

به گزارش ایرنا به نقل از کرملین، نیکول پاشینیان در دیدار با رئیس جمهوری روسیه بر لزوم اتخاذ تدابیر لازم برای گسترش روابط روسیه و ارمنستان تاکید کرد.

پاشینیان ابراز امیدواری کرد که دیدارهای منظم سران روسیه و ارمنستان حفظ و همکاری های دو کشور در چارچوب اتحادیه اقتصادی اوراسیا و سازمان پیمان امنیت جمعی تقویت شود.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه نیز در این دیدار اعلام کرد که روابط تجاری و بازرگانی روسیه و ارمنستان 30 درصد رشد کرده است.

وی خاطرنشان کرد: اگر وضع به همین منوال پیش برود، حجم مبادلات بازرگانی روسیه و ارمنستان نسبت به سال گذشته 22.2 درصد افزایش می یابد که رضایت بخش است.

پوتین افزود: در شرایط کنونی روابط روسیه و ارمنستان در تمام عرصه ها توسعه می یابد. این رشد روابط، عرصه هایی همچون روابط سیاسی، نظامی، امنیتی و همکاری های اقتصادی را شامل می شود.

وی همچنین به توسعه همکاری های دو کشور در عرصه هایی همچون ذوب فلزات و ماشین سازی اشاره کرد و گفت: روسیه در مکان نخست شرکای اقتصادی ارمنستان قرار دارد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։