Print this page
دوشنبه, 19 شهریور 1397 14:52

آمانو: ایران، تعهدات خود تحت برجام را اجراء کرده است

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اوایل شهریور ماه در گزارش خود بار دیگر تایید کرد که ایران به تعهدات خود در چارچوب توافق هسته‌ای سال 2015 پایبند بوده است.

«آلیک» - یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در نخستین روز اجلاس شورای حکام اعلام کرد: ایران، تعهدات خود تحت برجام را اجراء کرده است.

به گزارش ایرنا، آمانو امروز دوشنبه در بیانیه خود افزود: آژانس به راستی آزمایی و عدم انحراف مواد هسته ای اظهارشده توسط ایران تحت موافقتنامه پادمان، ادامه می دهد.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اوایل شهریور ماه در گزارش خود بار دیگر تایید کرد که ایران به تعهدات خود در چارچوب توافق هسته‌ای سال 2015 پایبند بوده است.

گزارش جدید آژانس بین المللی انرژی اتمی برای دوازدهمین بار از زمان اجرای برجام و برای دومین بار پس از خروج آمریکا از این توافق، تائید می کند که اقدامات و فعالیت های هسته ای ایران کاملا منطبق با این توافق بین المللی است.

کاظم غریب آبادی سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان‌های بین المللی در وین، در همین رابطه اظهار داشت: در این گزارش تصریح شده است که از روز اجرای برجام، آژانس بین المللی انرژی اتمی به نظارت و راستی آزمایی اجرای تعهدات مرتبط هسته‌ای از سوی ایران براساس مفاد برجام ادامه داده است. آژانس همچنین قادر بوده که به راستی آزمایی عدم انحراف مواد هسته‌ای اظهار شده در تاسیسات هسته‌ای ایران بپردازد.

سفیر و نماینده دائم کشورمان همچنین اظهار داشت: این گزارش تصریح می‌کند آژانس بین المللی انرژی اتمی هیچ مشکلی در فرایند بازرسی‌ و دسترسی به سایت‌های مربوطه نداشته است.

غریب آبادی تاکید کرد: این گزارش همچنین به موضوع برنامه ایران برای ساخت پیشران هسته‌ای پرداخته و اذعان می کند که ایران داده‌های مربوطه را در این خصوص در اختیار آژانس قرار داده است.

اخبار مرتبط