فا

سیاست

سه شنبه, 20 شهریور 1397 14:48

سرلشکر باقری: دولت عراق و حکومت اقلیم کردستان، تروریست ها را تحویل دهند

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: مسئولان اقلیم کردستان و دولت عراق باید تروریست ها را به جمهوری اسلامی ایران تحویل دهند و اگر نمی‌توانند چنین کاری انجام دهند حداقل باید آنها را از کشورشان اخراج کنند.

«آلیک» - رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: مسئولان اقلیم کردستان و دولت عراق باید تروریست ها را به جمهوری اسلامی ایران تحویل دهند و اگر نمی‌توانند چنین کاری انجام دهند حداقل باید آنها را از کشورشان اخراج کنند.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری امروز سه شنبه در حاشیه چهلمین مراسم دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه علوم انتظامی امین در جمع خبرنگاران درباره حمله موشکی اخیر به مراکزی در کردستان عراق و پاسخ دندان‌ شکن ایران به اقدامات تروریستی حزب دموکرات کردستان، اظهار داشت: در سال 75 مسئولان کردستان عراق و همچنین مسئولان حزب دموکرات کردستان به صورت کتبی تعهد دادند که در ایران دست به هیچ ‌گونه عملیاتی نزنند اما با تحریک آمریکایی‌ ها عهد و پیمان خود را شکستند و دست به اقدامات تروریستی زدند.

وی افزود: پس از این اقدامات و تحرکات چندین بار تذکراتی به آنها داده شد و حتی مسئولان اقلیم کردستان نیز تذکراتی به این گروه دادند که متاسفانه گوشی برای شنیدن آن نداشتند بر همین اساس اقدامات آنها برای ما قابل تحمل نبود.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: دولت عراق و اقلیم کردستان نباید اجازه تشکیل مقرهایی در مناطق تحت نفوذشان را بدهند تا اقداماتی برای ناامنی در کشورهای همجوار انجام می‌شود.

سرلشکر باقری تصریح کرد: در صورتی که اقدامات این گروه‌ها و افراد ادامه یابد اتفاق اخیر می‌تواند تکرار شود؛ پاسخ موشکی اخیر ما حق دفاع از خود بود و اجازه نمی‌دهیم این نا امنی‌ها ادامه یابد.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح در پاسخ به این سوال که آیا در این حملات موشکی به تمام اهداف از پیش طراحی شده دست یافتیم یا خیر، گفت: تمام اقدامات اطلاعاتی، طرح‌ریزی صحنه و نهایتا عملیاتی موشکی ‌مان به صورت دقیق انجام شد.

سرلشکر باقری گفت:‌ به هر حال اینکه از چنین فاصله‌ای موشکی به اهداف مورد نظر شلیک و به محل جلسه مورد نظر اصابت کند موضوعی اتفاقی نیست و امیدواریم دیگر نیاز به تکرار چنین پاسخ‌هایی نداشته باشیم.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در این مراسم گفت: مقام معظم رهبری عنایت و توجه خاصی به ناجا دارند و همواره به مقامات کشور و فرماندهان نیروهای مسلح در حمایت و پشتیبانی با تمام توان از نیروی انتظامی تأکید داشته اند.

سرلشکر باقری افزود: نیروهای مسلح با تمام توان از نیروی انتظامی حمایت و پشتیبانی کنند تا این نیروی ارزشمند بتواند مسئولیت های متنوع و خطیر خود را به خوبی به انجام برساند.

وی در چهلمین مراسم دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه علوم انتظامی امین افزود: در آستانه ورود به ماه محرم هستیم و این مراسم پرشکوه در چنین ایامی برگزار شده تا نشانه سربازی همه ما در مکتب امام حسین (ع) و فرزندان آن امام همام باشد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح اظهار داشت: از عاشورا و مکتب عاشورا درس بندگی، ایثار، نپذیرفتن ذلت، جانفشانی در راه اسلام و فداکاری در راه اسلام آموخته ایم و آموخته اید.

وی بیان کرد: برگزاری این مراسم به عنوان پایان دوره آموزشی عده ای از عزیزان جان برکف ما که امروز مفتخر به دریافت درجه شدند و آغاز مسیر مقدس خدمت به میهن اسلامی و مردم عزیز را تجربه می کنند و همچنین اخذ سردوشی عده ای دیگر از عزیزان ما که به این کسوت مقدس در آمده اند، بیانگر بزرگی این روز است.

سرلشکر خاطر نشان کرد: خدمت به ملت ایران و میهن اسلامی، خدمت به کشوری که افتخار حرکت در مسیر آرمان های الهی و اسلامی را دارد، خدمتی مقدس و بی نظیر است.

وی گفت: این حکومت مقدس نتیجه 14 قرن تلاش علما، صلحا، شهدا و مردم گذشته ای است که تلاش کردند، با ظلم و ستم جنگیدند و آرزو داشتند چنین حکومتی در ایران برقرار شود و به لطف الهی، خون شهدا، ایثار جانبازان گرانقدر و ملت ایران، این نظام مقدس برپا شده و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را پیش رو داریم و گرامی می داریم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به دانشجویان و فراگیران دانشگاه علوم انتظامی امین عنوان کرد: دوره آموزشی در دانشگاه علوم انتظامی امین قطعا دوره ای مفید و خاطره انگیز برای یکایک شما خواهد بود، دوره ای که آموزش و فراگیری علمی و مهارتی، به همراه بصیرت افزایی، تعمیق معنویت و دوستی برای شما است، دوره ای ماندگار که در تمام عمر به یاد خواهید داشت.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح اضافه کرد: همه عزیزانی که این دانشگاه را به مقصد یگان های عملیاتی ترک می کنند باید قدر این دوره و تربیت را در ذهن و جان خود بدانند و همچنین عزیزانی که این روزها وارد دانشگاه شدند از این دوره ها حداکثر بهره را در ارتقاء دانش، مهارت و بصیرت ببرند.

سرلشکر پاسدار باقری خاطر نشان کرد: مراسم امروز نشان دهنده این بود که به لطف پروردگار و فرمانده مقتدر و ارزشمند نیرو و همه مدیران و فرماندهان به ویژه اساتید و مربیان دانشگاه علوم انتظامی امین، این دانشگاه توانسته آموزش ها و انضباط را به خوبی پیاده سازی کند که جلوه ای از آن را امروز شاهد بودیم و همه واحدهای در میدان از جمله واحد یادگاران شهدا به خوبی توانستند توانمندی خود را به نمایش بگذارند.

وی گفت: نیروی انتظامی به عنوان یکی از ارکان اقتدار میهن اسلامی مسئولیت خطیری را بر عهده دارد و در تمام صحنه جغرافیای سرزمین ما و عرصه های اجتماعی این نیرو مسئولیت سنگینی در برقراری امنیت، آرامش، نظم و انضباط اجتماعی و اقتدارتطام عهده دار است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تأکید کرد: نیروی انتظامی همچنان که باید نمایش دهنده اقتدار و حافظ امنیت این کشور باشد بایستی با مردم عزیز، رئوف و مهربان، دوست و غمخوار باشد که این گونه است و این روند باید روز به روز توسعه یابد.

 

* مردم باید با آسودگی به مراکز نیروی انتظامی بروند

سرلشکر پاسدار باقری افزود: مردم ما باید نیروی انتظامی و مراکز انتظامی را پناهگاه و ملجا خود بدانند و هرگاه به مشکلی بر می خورند با آسودگی خیال به این مراکز بروند تا به سرعت مشکل آنان حل شود که این گونه است.

وی خاطر نشان کرد: خاطیان، بدخواهان و قانون شکنان باید ناجا را قدرت قاهره حکومت اسلامی بدانند و از آن حساب ببرند و بدانند اگر قصد برهم زدن نظم و امنیت را دارند قطعا نیروی انتظامی قبل از ورود آنان به صحنه، با پیشگیری انتظامی و با اقتدار با متخلفان مقابله می کند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح بیان داشت: نیروی انتظامی در فرهنگ سازی و آگاه سازی جامعه و نسبت به امنیت و انضباط اجتماعی مسئولیت بزرگی دارد، مشاوره و آموزش عمومی در ابعاد مختلف، سالم نگه داشتن جامعه، ارتقاء سلامت اعتقادی، معنوی و ظاهری نیز بخش دیگری از وظایف آن است.

وی تأکید کرد: امر به معروف و نهی از منکر بر همه بخش ها از وظایف جامعه است. نیروی انتظامی نیز در این حوزه مسئولیت مستقیم دارد و در این راه از شماتت نادان ها و بدخواهان هراسی ندارد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در بخش دیگری از سخنان خود گفت: مرزبانی در حفاظت از مرزها مسئولیت اصلی دارد. کشور ما دارای مرزهای متنوع و طولانی کوهستانی، خشکی، دشتی، جنگلی و دریایی با تنوع اقلیمی و مسائل و تهدیدات و فرصت های بی شماری است و ملت ایران حفاظت و حراست از مرزها را به مرزبانی و نیروی انتظامی سپرده است.

وی تأکید کرد: مرزبانی نیروی انتظامی در سال های اخیر از نظر کمی و کیفی رو به توسعه و ارتقاء است. این روند باید با قدرت ادامه یابد و مرزهای ما همچنان که امروز امن و آرام است باید فرصت آفرین برای فعالان اقتصادی چه در بخش دولتی و چه در بخش خصوصی باشد و مرزنشینان و آحاد ملت باید نسبت به وضعیت مرزها احساس امنیت و آرامش داشته باشند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تأکید کرد: واحد مسئول و اصلی در برقراری نظم و آرامش و مواجهه با برخی التهابات اجتماعی نیروی انتظامی است و همه شاهد بودیم که در دوره ای که برخی التهابات اجتماعی پیش آمد این نیرو با آمادگی و توانمندی ظاهر شد و این روند روز به روز در حال توسعه است.

سرلشکر پاسدار باقری تصریح کرد: یگان های عملیاتی و اجرایی، یگان امداد و یگان ویژه نیروی انتظامی در اوج آمادگی برای حفظ نظم، امنیت و آرامش تلاش کنند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح افزود: در صورتی که به هر علتی التهابی پیش آید باید با بصیرت و آگاهی مردم را آگاه کنید که راه پیشبرد اهداف گفت و گو و آگاه سازی عمومی است و جداسازی عده ای اندک که قصد بدخواهی دارند از مردم نیز مهم است و با این عده اندک باید برابر قانون برخورد شود و اجازه ایجاد ناآرامی به کسانی که به دنبال برهم زدن نظم و امنیت هستند داده نشود.

وی ادامه داد: وجود روحانیت معظم و معزز در جای جای ناجا نعمت بزرگی است و به عنوان بازوی مقتدر و آگاه، روحانیت معزز در کنار فرماندهان و آحاد کارکنان هستند و باید از این ظرفیت بهره برد.

سرلشکر پاسدار باقری گفت: واحدهای حفاظت و اطلاعات نیز به عنوان بازوی صیانتی در کنار شما هستند و با چشم بینا شما را نسبت به مسائل آگاه کرده و دام های احتمالی که ممکن است در مسیر شما باشد را برایتان روشن می کنند و اجازه آسیب نمی دهند.

وی خطاب به دانشجویان دانشگاه نیروی انتظامی امین عنوان کرد: اشراف اطلاعاتی، شناسایی جرم های نوین و بهره مندی از دانش روز از وظایف سنگینی است که بر عهده شما است و این دانشگاه به خوبی توانسته دانش روز را به دانشجویان منتقل کند.

وی اضافه کرد: همواره سعی کنید همگام با علوم و دانش روز حرکت کنید و یک گام و بلکه چند گام از کسانی که به دنبال استفاده از دانش روز برای تولید جرایم هستند، جلوتر باشید و مسئولیت خود را به خوبی انجام دهید.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح افزود: وظیفه ما است که ناجای خدوم، زحمتکش، آگاه و توانمند را با حداکثر توان پشتیبانی کنیم تا بتواند توان و آمادگی خود را روز به روز افزایش دهد از نظم و امنیت جامعه پاسداری کند.

وی اضافه کرد: کشور ما در منطقه ناآرام غرب آسیا، آرامترین و امن ترین کشور است و بر اساس شاخص ها جزء کشورهای امن دنیا است و این مهم در کنار تدابیر حکیمانه فرماندهی معظم کل قوا و سایر دست اندرکاران امنیتی و انتظامی، جزء افتخارات نیروی انتظامی است.

وی افزود: نیروی انتظامی با جان و خون خود پای امنیت و آرامش ایستاده، جریان و رود شهادت در نیروی انتظامی جاری است و در حوادث مختلف علی رغم اینکه پلیس با درایت عمل می کند و هوشمندانه در صحنه است شاهدیم که برخی مواقع شهدایی تقدیم انقلاب می کند که بر دوش مردم حمل می شوند و انسان به خود می بالد که دارای چنین نیروهای مدافعی در کشور هستیم.

 

* با جنگ بزرگ اقتصادی رو به رو هستیم

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: کشور ما با جنگ بزرگ اقتصادی و روانی مواجهه است و در این نبرد نیروی انتظامی و سایر نیروهای مسلح مسئولیت بسیار سنگینی بر عهده دارند.

وی اضافه کرد: نیروهای دفاعی کشور اعم از ارتش، سپاه و وزارت دفاع، مسئولیت دفاع در برابر تهدیدات نظامی را بر عهده دارند و نیروی انتظامی مسئولیت برقراری نظم، امنیت و آرامش را عهده دار است که این نعمت مقدمه واجب و ضروری برای هر فعالیت توسعه ای، اقتصادی، دینی، اجتماعی و مذهبی در کشور ما و هر جای جهان است و خداوند را شاکریم تحت فرماندهی مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا چنین کشور امنی داریم.

سرلشکر پاسدار باقری گفت: نیروهای مسلح کشور در دادن پاسخ دندان شکن به دشمن، ذره ای کوتاهی ندارند و به اذعان دشمنان ایران اسلامی، علی رغم اینکه در معرض بیشترین تهدیدات هستیم، بالاترین امنیت را تجربه می کنیم.

وی افزود: ما در تمام زمینه ها در کنار مسئولان نظام، دولت و قوای سه گانه هستیم و از آنها پشتیبانی می کنیم تا بتوانند با پیروی از تدابیر حکیمانه مقام معظم رهبری، مسئولیت های خود را به خوبی انجام دهند و کشور را به سمت توسعه و شکوفایی اقتصادی هدایت کنند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։