فا

سیاست

پنج شنبه, 15 آذر 1397 10:05

نخست وزیر ارمنستان ایران را شریک مهم توصیف کرد

نیکول پاشینیان نخست وزیر موقت ارمنستان، ایران را شریکی بسیار مهم برای کشورش خوانده و از امکان همکاری های نزدیک میان تهران و منطقه اوراسیا سخن گفت.

«آلیک» - نیکول پاشینیان نخست وزیر موقت ارمنستان، ایران را شریکی بسیار مهم برای کشورش خوانده و از امکان همکاری های نزدیک میان تهران و منطقه اوراسیا سخن گفت.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از نیوزآرمنیا، پاشینیان در مصاحبه با شبکه تلویزیونی روسیه 24 از ایران به عنوان شریکی بسیار مهم برای ارمنستان یاد کرد.

وی همچنین از موافقت نامه ایجاد منطقه آزاد تجاری بین ایران و اوراسیا به عنوان فرصتی مناسب برای همکاری موثر ایران با کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا یاد کرد.

پاشینیان با اشاره به مشکلاتی که آمریکا برای ایران و کشورهای اوراسیا به وجود آورده است، این همکاری ها را به عنوان چشم اندازی مناسب برای هر دو طرف توصیف کرد.

او در ادامه اظهار اطمینان کرد که روابط گرم و رعایت حسن همجواری میان ایران و ارمنستان باعث تقویت روابط بین ایران و کشورهای منطقه اوراسیا خواهد شد.

بر اساس این گزارش، طبق توافقنامه ای که ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا در ماه می برای ایجاد یک منطقه آزاد تجاری برای مدت سه سال به امضا رساندند، دو طرف اقدام به کاهش تعرفه های تجاری کرده و موانع موجود برای تجارت حدود 850 قلم کالا از میان خواهد رفت.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։