فا

سیاست

دوشنبه, 03 دی 1397 10:07

نشست اعضای کمیسیون امنیت ملی با ظریف برگزار شد

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از برگزاری نشست مشترک اعضای این کمیسیون و وزیر و معاونین وزارت امور خارجه خبر داد و گفت: آخرین وضعیت مناسبات خارجی محور این نشست بود.

«آلیک» - رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از برگزاری نشست مشترک اعضای این کمیسیون و وزیر و معاونین وزارت امور خارجه خبر داد و گفت: آخرین وضعیت مناسبات خارجی محور این نشست بود.

حشمت الله فلاحت پیشه عصر روز گذشته در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا درباره نشست مشترک اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با وزیر و معاونین وزارت امور خارجه، اظهار داشت: این جلسه ادامه سلسله جلسات هفتگی است که این بار به میزبانی وزارت امور خارجه برگزار شد.

وی افزود: در این جلسه وزیر امور خارجه و معاونین این وزارتخانه آخرین وضعیت مناسبات خارجی ایران در حوزه های مختلف از جمله حوزه جهانی، مسائل مربوط به برجام، آمریکا، اروپا و مسائل منطقه ای را توضیح داده و شرایط اقتصاد خارجی مرتبط با کشور را تبیین کردند.

رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان این که اعضای این کمیسیون سوالات و نظرات خود را بیان کردند، تاکید کرد: در این جلسه قرار شد با ارائه اصول راهبردی درسیاست خارجی، همکاری بین کمیسیون و وزارت امور خارجه سامان پیدا کند.

فلاحت پیشه در پاسخ به سوالی درباره ساز و کار ویژه مالی اروپا (SPV) و مباحث مطرح شده در این خصوص در جلسه مشترک، گفت: با توجه به فشار حداکثری آمریکا، ایران ساز وکار مقاومت حداکثری را در این موضوع دنبال کرده و حساب راهبردی بر روی آن باز نمی کند.

وی تاکید کرد: آن چیزی که برای ما مهم است تقویت ظرفیت های درونی اقتصاد کشور و همکاری با کشورهای مختلفی است که انگیزه سیاسی لازم را برای هزینه کرد در مقابله با تحریم های یک جانبه آمریکا دارند.

نماینده مردم اسلام آباد غرب با بیان این که خط قرمزهایی در حوزه های مربوط به سیاست خارجی و راهبردهای نظامی و موشکی داریم، اما در عین حال تصریح کرد: سیاست کلی کشور تنش زدایی است.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։