فا

سیاست

سه شنبه, 30 بهمن 1397 10:13

زاخارووا: اقدامات آمریکا ثبات در خاورمیانه را از بین می برد

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در ارزیابی نشست ورشو اعلام کرد که اقدامات اینچنینی آمریکا ثبات بلند مدت در خاورمیانه را از بین می برد و نمی تواند منجر به تقویت صلح در منطقه شود.

«آلیک» - سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در ارزیابی نشست ورشو اعلام کرد که اقدامات اینچنینی آمریکا ثبات بلند مدت در خاورمیانه را از بین می برد و نمی تواند منجر به تقویت صلح در منطقه شود.

به گزارش ایرنا به نقل از وزارت امور خارجه روسیه، ماریا زاخارووا در واکنش به پرسش رسانه های مختلف در خصوص موضع روسیه با انتشار بیانیه ای افزود: روسیه پیشتر موضع خود در این باره را اعلام کرده است با این حال یادآور می شوم که برگزاری چنین کنفرانسی بدون مشاوره با نمایندگان سازمان ملل و بازیگران کلیدی در منطقه وجهان صورت گرفته است.

وی با اشاره به تناقضات موجود در باره اهداف این کنفرانس گفت: ما این اقدامات را تلاشی دیگر برای اعمال دستور العمل های یکجانبه به جامعه جهانی به منظور تامین منافع ژئوپلیتیک آمریکا می دانیم.

زاخارووا ادامه داد: نمی توان علت واضح ضد ایرانی بودن این رویداد را نادیده گرفت، این واقعیت را می توان در اظهارات مقامات سیاسی آمریکا از جمله مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا دید.

وی گفت: همانگونه که فکرش را می کردیم، هدف اصلی در کنفرانس ورشو، پشتیبانی شرکت کنندگان از سیاست های ضد ایرانی و یکجانبه آمریکا و محکوم کردن ایران به عنوان منبع اصلی بی ثباتی در منطقه بود.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه، برگزاری نشست ورشو را اقدام دیگر آمریکا در راستای طی کردن یکجانبه گرایی در جهان خواند و گفت: بار دیگر همچون معامله قرن شاهد یکجانبه گرایی آمریکا و تلاش این کشور با ایجاد ائتلاف های مورد علاقه همچون ناتوی عربی برای دیکته کردن نظرات خود به دیگران هستیم.

وی با بیان اینکه نیاز به یک رویکرد هماهنگ در سطح جهانی برای حل بحران در خاورمیانه و شمال آفریقا وجود دارد، افزود: تصمیمات در این خصوص باید از سوی همه و تحت حمایت سازمان ملل متحد و مطابق با هنجارها و اصول حقوق بین الملل از جمله احترام به حاکمیت، استقلال و تمامیت ارضی همه کشورها صورت گیرد.

گفتنی است، نشست ورشو به ابتکار آمریکایی ها روزهای چهارشنبه و پنجشنبه 24 و 25 بهمن در لهستان با هدف ایجاد ائتلاف ضدایرانی برگزار شد و به گواه تحلیل گران و صاحبنظران بی طرف نشستی فاقد برنامه و هدف مشخص بود که هیچ ثمره و نتیجه ای در برنداشت.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։