فا

سیاست

دوشنبه, 27 اسفند 1397 09:54

قاسمی: سفیر کنیا به وزارت خارجه احضار شد

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: به دنبال صدور رای دادگاه کنیا مبنی بر نقض حکم آزادی دو زندانی ایرانی به نام های «احمد ابوالفتحی» و «سید منصور موسوی» روز گذشته سفیر این کشور در تهران ازسوی مدیرکل آفریقای این وزارتخانه احضار و مراتب اعتراض جمهوری اسلامی ایران به این رای به وی ابلاغ شد.

«آلیک»- سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: به دنبال صدور رای دادگاه کنیا مبنی بر نقض حکم آزادی دو زندانی ایرانی به نام های «احمد ابوالفتحی» و «سید منصور موسوی» روز گذشته سفیر این کشور در تهران ازسوی مدیرکل آفریقای این وزارتخانه احضار و مراتب اعتراض جمهوری اسلامی ایران به این رای به وی ابلاغ شد.

به گزارش ایرنا از اداره کل اطلاع رسانی و سخنگویی وزارت امور خارجه، «بهرام قاسمی» افزود:

مدیرکل آفریقای وزارت امور خارجه در این دیدار با ابراز ناخرسندی جمهوری اسلامی ایران از رای ناعادلانه دادگاه کنیا به طرف کنیایی، اطلاع داد که ایران سفیر خود در کنیا را جهت مشورت به تهران فراخوانده است.

وی افزود: رقیه سوبو سفیر کنیا در تهران نیز در این دیدار اظهار داشت که مراتب اعتراض و ناخرسندی ایران را به دولت متبوع خود منتقل خواهد کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص موضوع احضار سفیر کنیا در تهران به وزارت امور خارجه یادآور شد: دادگاه عالی کنیا بهمن سال گذشته در رسیدگی مجدد به پرونده دو متهم مذکور، ضمن تبرئه آنان از اتهامات وارده، حکم آزادی هر دو نفر را صادر کرد اما با مداخلات غیر قضایی در این روند، پلیس کنیا از اجرای حکم و بازگشت این دو نفر به ایران ممانعت کرد.

قاسمی تصریح کرد: دیوان عالی کنیا جمعه گذشته رای دادگاه عالی آن کشور را نقض کرد و دو ایرانی را به زندان بازگرداند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։