فا

سیاست

دوشنبه, 26 فروردين 1398 09:27

ظریف در دیدار سفیر جدید فرانسه در تهران خواستار شد: موانع موجود در روابط فرانسه و ایران با اتکا به دوراندیشی رفع شود

فیلیپ تیه بو، سفیر جدید جمهوری فرانسه در تهران در آغاز ماموریت خود در کشورمان بعدازظهر روز گذشته با محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه دیدار و رونوشت استوار نامه خود را تسلیم وی کرد.

«آلیک» - وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار سفیر جدید فرانسه در تهران به روابط تاریخی و وجود نگرش مثبت مردم ایران در قبال فرانسه اشاره کرد و گفت: موانع روابط بین دو کشور با اتکا به دور اندیشی و خردمندی بین مقام های دو کشور رفع می شود.

به گزارش ایرنا از اداره کل اطلاع رسانی و سخنگویی وزارت امور خارجه، فیلیپ تیه بو، سفیر جدید جمهوری فرانسه در تهران در آغاز ماموریت خود در کشورمان بعدازظهر روز گذشته با محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه دیدار و رونوشت استوار نامه خود را تسلیم وی کرد.

ظریف در این دیدار ابتدا ضمن اشاره به روابط تاریخی و دراز مدت دو کشور و وجود نگرش مثبت مردم کشورمان در قبال فرانسه، خواستار رفع موانع موجود در روابط بین دو کشور با اتکا به دور اندیشی و خردمندی بین مقامات دو کشور شد.

وی با اشاره به حضور گروهک تروریستی منافقین در خاک فرانسه آن را یکی از مشکلات موجود بین دو کشور دانست.

وزیر امور خارجه همچنین از آمادگی ایران برای گفتگو و همکاری با مقامات فرانسوی برای حل مشکلات منطقه یاد کرد و ضمن اشاره به تحولات خطرناکی که اخیراً در منطقه شمال آفریقا از جمله لیبی و سودان به وقوع پیوسته، آن را حاصل دخالت برخی از کشورهای عرب در منطقه دانست.

ظریف در ادامه ضمن انتقاد از بیانیه اخیر G7 و اظهار نظر سفیر فرانسه در آمریکا در قبال فعالیت های صلح آمیز هسته ای ایران، تداوم این قبیل مواضع را نابود کننده توافق هسته ای بین دو طرف دانست.

سفیر جدید فرانسه نیز با اشاره به گفت وگوهای اخیر روسای جمهوری دو کشور با یکدیگر، با تاکید بر اراده فرانسه برای ادامه گفت وگوها با ایران در مورد مسائل منطقه ای و بین المللی افزود: موضع و اراده فرانسه همانطوری که در گفت وگوی تلفنی رئیس جمهوری فرانسه با دکتر روحانی تاکید شد، حضور در برجام، حمایت و اجرای تعهدات آن از سوی دو طرف است.

وی با اشاره به انجام تعهدات جمهوری اسلامی ایران در قبال برجام، به تلاش و نقش فرانسه در تاسیس و معرفی اینستکس اشاره کرد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։