فا

سیاست

پنج شنبه, 27 خرداد 1395 12:45

وزیران خارجه ایران و آمریکا دیدار کردند

یک‌ سخنگوی بوئینگ در ایمیلی به رویترز اظهار کرد: ما با ایرلاین‌ های ایرانی مورد تایید دولت آمریکا درباره خرید احتمالی هواپیماهای مسافربری و خدمات بوئینگ مذاکراتی داشته‌ ایم، اما درباره‌ جزییات مذاکرات در حال ادامه صحبت نمی‌ کنیم و روش استاندارد ما این است که به مشتریانمان اجازه دهیم هر گونه توافق حاصل را اعلام کنند.

ظریف و کری در حالی در نروژ با یکدیگر دیدار کردند که هنوز گشایش قابل توجهی در معادلات بانکی ایران در چارچوب برجام رخ نداده است.


ایسنا - یک‌ سخنگوی بوئینگ در ایمیلی به رویترز اظهار کرد: ما با ایرلاین‌ های ایرانی مورد تایید دولت آمریکا درباره خرید احتمالی هواپیماهای مسافربری و خدمات بوئینگ مذاکراتی داشته‌ ایم، اما درباره‌ جزییات مذاکرات در حال ادامه صحبت نمی‌ کنیم و روش استاندارد ما این است که به مشتریانمان اجازه دهیم هر گونه توافق حاصل را اعلام کنند.
بر اساس این گزارش، هر گونه توافقی که حاصل می‌ شود مشروط به تایید دولت آمریکا خواهد بود.
رویترز هفته گذشته گزارش داده بود که ایران به سوی توافق تاریخی برای خرید هواپیما از بوئینگ پیش می‌ رود که نخستین خرید از زمان وقوع انقلاب اسلامی در سال ۱۹۷۹ خواهد بود و ممکن است توافق برای خرید بیش از ۱۰۰ هواپیما به زودی حاصل شود.
فرهاد پرورش - مدیر کل ایران‌ ایر - به رویترز گفته بود این شرکت تحت توافق هسته‌ ای سال گذشته است که به تسهیل تحریم‌ ها علیه تهران منجر شد، به دنبال بهره‌مندی از خدمات پشتیبانی از بوئینگ برای ناوگان فرسوده خود است.
براساس این گزارش، منابع ایرانی و غربی برآورد کرده‌ اند ایران برای نوسازی ناوگان خود پس از چند دهه تحریم به ۴۰۰ هواپیما نیاز دارد.
دو مقام بلند پایه ایرانی سال گذشته اظهار کرده بودند: ایران به محض برداشته شدن تحریم‌ ها ۱۰۰ هواپیما از بوئینگ خریداری خواهند کرد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։