فا

سیاست

شنبه, 04 آذر 1396 14:15

ایران و ارمنستان راه های گسترش همکاری های حمل و نقل را بررسی کردند

در جریان دیدارهای هیات وزارت راه و شهرسازی به سرپرستی مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی ایران با مقام های ارمنستان، راه های گسترش همکاری های دو کشور در عرصه های حمل و نقل مورد بررسی قرار گرفت

«آلیک»-   در جریان دیدارهای هیات وزارت راه و شهرسازی به سرپرستی مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی ایران با مقام های ارمنستان، راه های گسترش همکاری های دو کشور در عرصه های حمل و نقل مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش دیروز ایرنا، رضا نفیسی با گاگیک گریگوریان معاون اول وزیر حمل و نقل، ارتباطات و فناوری ارمنستان و گروه های کارشناسی زیر مجموعه آن و نیز داویت ملکونیان رئیس اداره سیاست گذاری حمل و نقل ارمنستان دیدار و گفت وگو کرد.

دفتر مطبوعاتی سفارت ایران در ارمنستان روز جمعه اعلام کرد: محور مذاکرات مقام های وزارت راه و شهرسازی ایران و حمل و نقل، ارتباطات و فناوری ارمنستان، گسترش همکاری ها و رفع موانع فنی در زمینه حمل و نقل بار و مسافر بین دو کشور بود.

گاگیک گریگوریان معاون اول وزیر حمل و نقل، ارتباطات و فناوری ارمنستان در دیدار با نفیسی از توسعه همکاری های کشورش با جمهوری اسلامی ایران در عرصه حمل و نقل استقبال کرد.

نفیسی نیز به عزم طرف ایرانی برای رفع موانع حمل و نقل با ارمنستان اشاره و بر لزوم استفاده حداکثری از امکانات موجود برای گسترش همکاری ها در این حوزه تاکید کرد.

مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی وزارت راه و شهرسازی در دیدار با داویت ملکونیان رئیس بخش سیاست های حمل و نقل وزارت حمل و نقل، ارتباطات و فناوری ارمنستان نیز با محور توسعه همکاری ها با وی مذاکره کرد و دو طرف رفع موانع فنی در زمینه حمل و نقل بار و مسافر بین دو کشور را بررسی کردند.

در دیدار نفیسی و ملکونیان ، موضوع ارتقای کیفیت حمل و نقل بار و مسافر میان ایران و ارمنستان، رفع موانع فنی موجود در زمینه حمل و نقلی، تبادل اطلاعات و قوانین حمل و نقل دو کشور و ارتقای زیرساخت های جاده ای مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։