فا

سیاست

شنبه, 04 آذر 1396 14:15

ایران و ارمنستان راه های گسترش همکاری های حمل و نقل را بررسی کردند

در جریان دیدارهای هیات وزارت راه و شهرسازی به سرپرستی مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی ایران با مقام های ارمنستان، راه های گسترش همکاری های دو کشور در عرصه های حمل و نقل مورد بررسی قرار گرفت

«آلیک»-   در جریان دیدارهای هیات وزارت راه و شهرسازی به سرپرستی مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی ایران با مقام های ارمنستان، راه های گسترش همکاری های دو کشور در عرصه های حمل و نقل مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش دیروز ایرنا، رضا نفیسی با گاگیک گریگوریان معاون اول وزیر حمل و نقل، ارتباطات و فناوری ارمنستان و گروه های کارشناسی زیر مجموعه آن و نیز داویت ملکونیان رئیس اداره سیاست گذاری حمل و نقل ارمنستان دیدار و گفت وگو کرد.

دفتر مطبوعاتی سفارت ایران در ارمنستان روز جمعه اعلام کرد: محور مذاکرات مقام های وزارت راه و شهرسازی ایران و حمل و نقل، ارتباطات و فناوری ارمنستان، گسترش همکاری ها و رفع موانع فنی در زمینه حمل و نقل بار و مسافر بین دو کشور بود.

گاگیک گریگوریان معاون اول وزیر حمل و نقل، ارتباطات و فناوری ارمنستان در دیدار با نفیسی از توسعه همکاری های کشورش با جمهوری اسلامی ایران در عرصه حمل و نقل استقبال کرد.

نفیسی نیز به عزم طرف ایرانی برای رفع موانع حمل و نقل با ارمنستان اشاره و بر لزوم استفاده حداکثری از امکانات موجود برای گسترش همکاری ها در این حوزه تاکید کرد.

مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی وزارت راه و شهرسازی در دیدار با داویت ملکونیان رئیس بخش سیاست های حمل و نقل وزارت حمل و نقل، ارتباطات و فناوری ارمنستان نیز با محور توسعه همکاری ها با وی مذاکره کرد و دو طرف رفع موانع فنی در زمینه حمل و نقل بار و مسافر بین دو کشور را بررسی کردند.

در دیدار نفیسی و ملکونیان ، موضوع ارتقای کیفیت حمل و نقل بار و مسافر میان ایران و ارمنستان، رفع موانع فنی موجود در زمینه حمل و نقلی، تبادل اطلاعات و قوانین حمل و نقل دو کشور و ارتقای زیرساخت های جاده ای مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

اخبار مرتبط

 • اولین گام اقتصادی حضور ایران در ارمنستان در سال ۲۰۱۸ با ساخت پل مرزی باگراتاشن توسط شرکت ایرانی آریانا
  اولین گام اقتصادی حضور ایران در ارمنستان در سال ۲۰۱۸ با ساخت پل مرزی باگراتاشن توسط شرکت ایرانی آریانا

  بنا به دعوت جناب آقای واهان مارتیروسیان وزیر محترم حمل و نقل و فناوری اطلاعات ارمنستان جناب آقای سجادی سفیر محترم کشورمان در ایروان روز دوشنبه 1396/10/25 در مراسم امضای قراداد احداث پل مرزی بین ارمنستان و گرجستان (باگراتاشن) توسط شرکت ایرانی آریانا در محل این وزارتخانه حضور یافتند.

 • امیدواری ارمنستان به منطقه آزاد تجاری مغری
  امیدواری ارمنستان به منطقه آزاد تجاری مغری

  به گزارش تارنمای بنیاد مطالعات قفقاز، در تاریخ 15 دسامبر 2017 منطقه آزاد مغری در منطقه سیونیک ارمنستان نزدیک مرز با ایران راه‌اندازی شد. کارن کاراپتیان، نخست وزیر ارمنستان به همراه شماری از مقامات دولتی ارمنستان در مراسم افتتاحیه این منطقه آزاد تجاری شرکت داشتند. بنیامین پوغوسیان در این یادداشت تاکید می‌کند که منطقه آزاد تجاری تازه تاسیس مغری نقش مهمی در تنوع بخشی به اقتصاد ارمنستان و تقویت روابط با ایران ایفا خواهد کرد.

 • برای کاهش وابستگی به انرژی فسیلی روسیه، ارمنستان به انرژی خورشیدی روی آورده است
  برای کاهش وابستگی به انرژی فسیلی روسیه، ارمنستان به انرژی خورشیدی روی آورده است

  بر اساس آماری که دولت ارمنستان منتشر کرده است در این کشور میزان انرژی دریافتی از خورشید در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی بیشتر است.

 • سفر هیات پلیس اینترپل کشورمان به ارمنستان
  سفر هیات پلیس اینترپل کشورمان به ارمنستان

  در راستای اجرای مفاد تفاهم نامه همکاری میان پلیس جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان، هیاتی از پلیس اینترپل کشورمان در سفر به ایروان و ملاقات با همتایان ارمنی خود پیرامون توسعه همکاری ها و انتقال تجارب ملاقات و مذاکره نمودند.

 • ایران و ارمنستان در مسیر توسعه همکاری های سیاسی و اقتصادی
  ایران و ارمنستان در مسیر توسعه همکاری های سیاسی و اقتصادی

  سفر وزیر خارجه کشورمان به ارمنستان با توجه به حضور جمعی از فعالان اقتصادی بخش خصوصی ایران در هیات همراه ظریف، می تواند گام مثبت و رو به جلویی در افزایش همکاری های سیاسی و اقتصادی دو طرف باشد.

 • لاریجانی: ایران و روسیه در خط مقدم مبارزه با تروریسم قرار دارند
  لاریجانی: ایران و روسیه در خط مقدم مبارزه با تروریسم قرار دارند

  رئیس مجلس شورای اسلامی که برای شرکت در کنفرانس بین المللی مبارزه با مواد مخدر در مسکو بسر می برد، در گفت وگو با خبرگزاری ایتارتاس اهمیت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم، قاچاق مواد مخدر و اقدامات ایران برای مبارزه با تروریست ها در سوریه و دورنمای همکاری مسکو و تهران در عرصه سرمایه گذاری را تشریح کرد.

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։