فا

سیاست

سه شنبه, 21 آذر 1396 08:10

تأکید بر تداوم مراودات دوستانه و گسترش ارتباطات تاریخی میان دو ملت ایران و ارمنستان

رئیس کمیسیون انرژی مجلس، از تلاش کمیسیون متبوعش برای گسترش مناسبات اقتصادی و صنعتی میان دو کشور ایران و ارمنستان خبر داد

«آلیک»- به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، رئیس کمیسیون انرژی مجلس، از تلاش کمیسیون متبوعش برای گسترش مناسبات اقتصادی و صنعتی میان دو کشور ایران و ارمنستان خبر داد.

فریدون حسنوند رئیس کمیسیون انرژی مجلس عصر دیروز با واهرام باغداساریان رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری ارمنستان دیدار و گفتگو کرد.

حسنوند با تأکید بر تداوم مراودات دوستانه و گسترش ارتباطات تاریخی میان دو ملت گفت: همواره روابط تاریخی و مثبتی میان جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان برقرار بوده است که پشتوانه محکمی برای توسعه و گسترش مناسبات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی فیمابین میباشد.

وی افزود: کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از هرگونه اقدامی در راستای گسترش مناسبات اقتصادی و صنعتی میان دو کشور حمایت می کند.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به توافقات منعقده در بخش انرژی و نیرو، خاطرنشان کرد: توافقات خوبی میان دو کشور در بخش انرژی وجود دارد که باید با اجرایی کردن آن در راستای منافع دو ملت بهره برد.

حسنوند در پایان با اعلام آمادگی مجلس شورای اسلامی در رفع برخی موانع فراروی ارتباطات ایران و ارمنستان، افزود: برگزاری مستمر جلسات کمیسیون مشترک اقتصادی میتواند به روند توسعه مبادلات دو کشور شتاب بیشتری ببخشد.

در ادامه این دیدار واهرام باغداساریان رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری ارمنستان و جمهوری اسلامی ایران با تأکید بر اهمیت ارتباطات دو کشور گفت: دولت و پارلمان ارمنستان هیچگونه محدودیتی در جهت ارتقاء سطح مناسبات با جمهوری اسلامی ایران قائل نیستند و بر بهره گیری از ظرفیت های اقتصادی در دو کشور تأکید دارند.

رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری ارمنستان و جمهوری اسلامی ایران بر عملیاتی شدن توافقات و راه اندازی خط لوله انتقال گاز ایران به ارمنستان تأکید و خاطرنشان کرد: توسعه مناسبات در بخش انرژی و راه اندازی خط لوله انتقال گاز ایران به ارمنستان میتواند به تأمین امنیت انرژی ارمنستان کمک فراوانی می نماید.

باغداساریان در پایان توسعه مراودات پارلمانی میان کمیسیونهای تخصصی در مجالس ایران و ارمنستان را تقویت کننده ارتباطات دوستانه دو کشور همسایه دانست

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։