فا

سیاست

دوشنبه, 08 مرداد 1397 15:03

فراخوان اعتصاب در بازار تهران عقیم ماند

گزارش امروز خبرنگاران ایرنا از نقاط مختلف بازار بزرگ تهران نشان می دهد فراخوان اعتصاب برخی منابع فاقد هویت در شبکه های اجتماعی با استقبال کسبه مواجه نشده است.

«آلیک» - گزارش امروز خبرنگاران ایرنا از نقاط مختلف بازار بزرگ تهران نشان می دهد فراخوان اعتصاب برخی منابع فاقد هویت در شبکه های اجتماعی با استقبال کسبه مواجه نشده است.

به گزارش ایرنا، از روز گذشته در برخی شبکه های مجازی فراخوان اعتصاب در بازار بزرگ تهران تبلیغ و بارها هم تکرار شد اما مشاهدات خبرنگار ایرنا و نیز اظهار نظر مسئولان بازار نشان می دهد که این فراخوان در عمل متقاضی نداشت و عقیم ماند.

گزارش میدانی خبرنگاران ایرنا از صبح امروز در نقاط مختلف بازار تهران حاکی است که مغازه ها در همه راسته ها باز و فعالیت طبق روال معمول برقرار است.

عکس حاشیه همین گزارش حدود ساعت 13:30 امروز دوشنبه توسط خبرنگار ایرنا گرفته شده است.

این فراخوان ها درحالی است که حدود یک ماه پیش برخی کسبه بازار در اعتراض به وضعیت اقتصادی و صنفی در این محل و نیز مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع و خواسته هایشان را بیان کردند که همان زمان مسئولان اصناف اعلام کردند مطالبات بازاریان از طریق مبادی رسمی و قانونی در حال پیگیری است.

در فراخوانی که از دیروز منابع فاقد هویت در شبکه های اجتماعی منتشر کردند سعی شده بود کسبه با استفاده از برخی جملات هیجانی و تکیه بر قیمت ارز به اعتصاب دعوت شوند.

به دنبال این فراخوان خبرنگاران ایرنا از حدود ساعت 9:30 امروز در بازار حاضر شدند و تا لحظه مخابره گزارش نیز در محل حضور داشتند. بر پایه گزارش این خبرنگاران در بخش های مختلف بازار حضور عوامل انتظامی باهدف برقراری امنیت کسبه مشهود است اما در راسته های مختلف بازار مغازه بسته مشاهده نشد.

مسئولان بازار بزرگ تهران نیز در گفت وگو با خبرنگار ایرنا فعالیت غیرعادی یا تعطیلی مغازه ها را تایید نکردند.

یکی از کسبه فعال در دالان امین الملک که خود را رسول معرفی کرد در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: صبح امروز شنیدیم کسبه بخش کفاشان و طلافروشان اعتصاب کرده اند اما وقتی رفتیم دیدیم صحت نداشت و فعالیت عادی در آن مکان ها ادامه دارد.

این مغازه دار افزود: از آنجا که بیشتر مغازه داران مستاجر هستند چنین اقدام هایی برای بروز اعتصاب سبب کند شدن روند درآمدزایی کسبه خواهد شد.

دیگر مغازه دار فعال در راسته طلافروشان که خود را حسین معرفی کرد نیز به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در برخی گروههای فضای مجازی فراخوان اعتصاب اعلام شد اما کسبه به این تبلیغات توجه نکردند.

فعالیت عادی در بازار تهران درحالی است که برخی شبکه های مجازی که تبلیغ اعتصاب می کردند در یک کلیپ کوتاه با گرفتن تصویر بخشی از مغازه ها که مشخص نیست بازار کدام شهر را نشان می دهد و مربوط به صبح و ساعات قبل از بازگشایی مغازه ها است سعی داشتند القا کنند اعتصاب رخ داده است.

اما در همین کلیپ نیز مشخص است که هیچ فرد و مشتری در دالان ها در حرکت نیست و زمان آن مربوط به اوایل صبح و وقتی است که مغازه ها تعطیل هستند.

محمد توکلی عضو هیات امنای شرق بازار تهران نیز در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه این فراخوان ها طی روزهای گذشته تازگی ندارد گفت: هیچ تعطیلی امروز و روزهای گذشته در بازار نداشته ایم و در این زمینه نیز گزارشی دریافت نکرده ایم.

وی تاکید کرد: امروز صبح با نمایندگان اتاق اصناف جلسه داشتیم که از بخش های مختلف بازار هم بازدید انجام شد.

عضو هیات امنای شرق بازار تهران اضافه کرد: کسبه بازار افرادی ولایی هستند، نمی گوییم مشکل نداریم اما مشکلاتمان را داخل خانواده خودمان و در دیدار با مسئولان وزارت صنعت ، معدن و تجارت و نیز اتحادیه ها حل می کنیم.

توکلی گفت: مشکل نبود متولی در اتاق اصناف داشتیم که دیروز حل شد و دیگر نارسایی ها هم در حال پیگیری است.

وی اضافه کرد: اندکی کمبود مواد اولیه داریم که در روزهای آینده با وزیر صنعت جلسه داریم و موضوع در دست پیگیری است.

عضو هیات امنای شرق بازار تهران در واکنش به انتشار برخی کلیپ هایی که از مغازه های بازار در بعضی شبکه های اجتماعی منتشر می شود گفت: اگر خوب دقت کنیم معلوم است چنین فیلم هایی مربوط به ساعت های اول صبح است که مغازه ها هرروز در آن ساعت تعطیل هستند.

وی افزود: مغازه ها بویژه در راسته طلافروشان از ساعت 10 تا 10:30 باز می شود و قبل از آن ساعت تعطیل است؛ مشتری هم در این زمان ها در دالان ها تردد ندارد.

توکلی اقدام موثرتر رسانه های رسمی را در این زمینه خواستار شد و گفت: وقتی یک رسانه فاقد هویت می گوید بازار بسته است، رسانه های رسمی واقعیت ها را در واکنش به این اخبار کذب بیان کنند.

بازار تهران به عنوان قلب اقتصادی کشور در مرکز پایتخت بین خیابان های خیام، مولوی و 15 خرداد قرار دارد.

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։