فا

سیاست

شنبه, 10 شهریور 1397 12:14

تاکید نمایندگان پارلمان و وزیر انرژی ارمنستان بر اجرای بموقع فاز سوم انتقال برق میان دو کشور

رمضانعلی سبحانی فر ضمن تاکید بر ضرورت پیگیری و نهایی نمودن خط سوم انتقال برق میان ایران و ارمنستان بر آمادگی شرکت مپنا برای اجرای پروژه های برقابی، خورشیدی و بادی در ارمنستان تاکید نمودند.

«آلیک» - در دیدار گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران از ارمنستان و ملاقات با آرتور گریگوریان وزیر انرژی این کشور که با حضور سیدکاظم سجادی روز پنجشنبه برگزار گردید، سفیر کشورمان این سفر را فرصت مناسبی برای توسعه روابط فیمابین واستفاده از ظرفیت های مجالس دو کشور برای تصویب قوانین مناسب در راستای شکوفایی روابط دو جانبه ارزیابی نمودند.

رمضانعلی سبحانی فر رییس گروه دوستی پارلمانی در مجلس شوروی اسلامی نیز کمیسیون مشترک اقتصادی میان جمهوری اسلامی ایران ارمنستان را راهکار مناسبی برای توسعه روابط میان دو کشور تلقی نموده و آمادگی مجلس شورای اسلامی جهت تصویب موافقتنامه های بین دو کشور را ابراز نمودند.

وی همچنین با اشاره به مصوبات قبلی بین دو کشور در خصوص موضوعاتی نظیر خرید برق، انتقال محکومین و... آمادگی مجلس شورای اسلامی جهت تصویب موافقت نامه تعرفه ترجیحی با اتحادیه اورآسیا را اعلام نمودند.

سبحانی فر ضمن تاکید بر ضرورت پیگیری و نهایی نمودن خط سوم انتقال برق میان ایران و ارمنستان بر آمادگی شرکت مپنا برای اجرای پروژه های برقابی، خورشیدی و بادی در ارمنستان تاکید نمودند.

رییس گروه دوستی پارلمانی کشورمان در بخش دیگری از سخنان خود خواستار همکاری بیشتر میان دو کشور در منطقه آزاد مغری و ارس و ارتقای همکاری ها در زمینه انرژی گردیدند.

آرتور گریگوریان وزیر انرژی ارمنستان نیز با استقبال از توسعه همکاری های دو جانبه بر تسریع در اتمام پروژه خط سوم انتقال برق تاکید نموده و خواستار همکاری کشورمان در تاسیس نیروگاههای جدید در ارمنستان گردیدند.

وی با اشاره به پتانسیل های فراوان همکاری در روابط بین دو کشور خواستار بهره برداری از تمامی این پتانسیل ها و فرصت ها گردید.

وزیر انرژی ارمنستان همچنین از توسعه روابط میان مناطق آزاد ایران و ارمنستان و ارتقای تجارت و بازرگانی دوجانبه استقباݪ نمودند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։