فا

سیاست

یکشنبه, 22 مهر 1397 09:39

کانادا از توسعه سیاسی و اقتصادی در ارمنستان حمایت کرد

نخست وزیر کانادا در دیدار با همتای ارمنی خود بر لزوم حمایت اوتاوا از توسعه سیاسی و اقتصادی در ارمنستان تاکید کرد.

«آلیک» - نخست وزیر کانادا در دیدار با همتای ارمنی خود بر لزوم حمایت اوتاوا از توسعه سیاسی و اقتصادی در ارمنستان تاکید کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای رادیو دولتی ارمنستان، جاستین ترودو که به ارمنستان سفر کرده بود، روز جمعه پس از ورود به ایروان و شرکت در یک مراسم استقبال رسمی، با نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان دیدار و دو طرف در مورد مسائل مهم مورد توجه دو کشور از جمله تغییرات سیاسی در ارمنستان تبادل نظر کردند.

ترودو در این دیدار از ارمنستان به عنوان یک الگو در زمینه دمکراسی یاد کرد که نه تنها برای این کشور بلکه برای کل جهان مهم و ارزشمند به شمار می رود.

نخست وزیر کانادا همچنین تمایل کشورش را برای حمایت از مساله توسعه در ارمنستان اعلام کرد.

این مقام ارشد کانادا در ادامه تصریح کرد که کشورش آماده کمک به توسعه اقتصادی ارمنستان، جذب سرمایه گذاری و بهبود وضعیت تاسیسات زیربنایی این کشور است.

پاشینیان نیز در دیدار با همتای کانادایی خود، عنوان کرد که دولت ایروان به دنبال تغییر در ساختار اقتصادی ارمنستان است تا به یک کشور پیشرفته تبدیل شود.

نخست وزیر ارمنستان تصریح کرد که دولت ایروان پیشرفت های جدی در غلبه بر فساد مالی داشته و نسبت به تلاش برای بهبود فضای تجارت و پیشرفت های اقتصادی متقاعد شده است.

در همین حال نخست وزیر ارمنستان در دیدار با جاستین ترودو چندین عکس پدر وی را که در سال 1984 در ایروان گرفته شده بود و همچنین یک جفت جوراب به رنگ پرچم ارمنستان به او هدیه داد. عکس های پدر جاستین ترودو در آرشیو های کمیته امنیتی دولتی ارمنستان پیدا شده بود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։