فا

اجتماعی

پنج شنبه, 19 فروردين 1395 10:55

امکان حضور یکصد شرکت کننده بشردوست برای اختصاص کمک های مالی به نیازمندان سراسر جهان با شرکت در برنامه های بنیاد آورورا ارمنستان

سایت خبری مدیا ماکس ارمنستان گزارش داد که نوبار آفه یان، از موسسین و رئیس بنیاد جایزه آورورا با بیان اینکه هر ساله این جایزه به کسی تعلق خواهد گرفت که برای کمک به انسان های نیازمند و همنوعان خود از هیچ تلاشی فروگذار نکرده، گفت: جایزه آورورا نماد تشکر مردم ارمنی از جامعه جهانی است که یکصد سال قبل، وقتی این ملت دچار مصیبت نسل کشی شده بود توسط انسان های نوع دوست غیر ارمنی و نجات داده شد تا آینده این قوم رقم زده شود.

آلیک، گروه فرهنگ و هنر - سایت خبری مدیا ماکس ارمنستان گزارش داد که نوبار آفه یان، از موسسین و رئیس بنیاد جایزه آورورا با بیان اینکه هر ساله این جایزه به کسی تعلق خواهد گرفت که برای کمک به انسان های نیازمند و همنوعان خود از هیچ تلاشی فروگذار نکرده، گفت: جایزه آورورا نماد تشکر مردم ارمنی از جامعه جهانی است که یکصد سال قبل، وقتی این ملت دچار مصیبت نسل کشی شده بود توسط انسان های نوع دوست غیر ارمنی و نجات داده شد تا آینده این قوم رقم زده شود.
وی در ادامه افزود: امروز بنیاد «100 lives» با برپایی این جایزه و اهدا آن به اشخاصی که در راه نجات همنوعان خود تلاش و فعالیت می کنند مراتب تشکر و قدردانی ملت آرمن را نسبت به اینگونه فعالیت ها ابراز می دارد.
وی با بیان اینکه امسال، به یکصد تن از افرادی که خواهان مشارکت در این امر انسان دوستانه هستند، امکان حضور را تنها با اختصاص 70000 دلار کمک مالی به دانش آموزان محروم از تحصیل برای تحصیل در یکی از 14 کالج بین المللی مستقر در نقاط مختلف دنیا کسب خواهند کرد.
جایزه آورورا، روز بیست و چهارم آوریل، مصادف با سالروز نسل کشی ارمنیان برنده نهائی خود را خواهد شناخت. این جایزه بدست جرج کلونی هنرپیشه برنده اسکار و همچنین حضور برنده نوبل الی ویزل به برنده اصلی اهدا خواهد شد.
یکصد شخصیتی که کمک مالی این جایزه را تامین کرده بودند نیز در میان میهمانان ویژه این مراسم دو روزه خواهند بود.
چهار تن از فعالان اجتماعی و مدافعان حقوق مدنی جهان به اسامی مارگاریت بارانکیته از بروندی، دکتر تام کاتینا از سودان، سعیده غلام فاطیما از پاکستان و پدر برنارد کینوی از آفریقای مرکزی، نفراتی هستند که برای کسب این جایزه یکصد هزار دلاری به مرحله نهائی راه یافته اند.
جایزه آورورا این امکان را به برندگان خود می دهد تا با معرفی بنیادها و سازمان هایی که در راه هدف فعالیت هایشان در کنار برنده، وی را یاری نموده اند به میزان چند برابر شده و با اهدا آن به بنیادهای مذکور نیز تا مرز یک میلیون دلار افزایش یابد.

اخبار مرتبط

 • بیانیه
  بیانیه

  امروز ۲۴ آوریل ۲۰۱۸م. مصادف است با صدو سومین سالگرد واقعه نسل کشی ارمنیان در ترکیه عثمانی. نسل کشی ای که طی آن بیش از یک و نیم میلیون انسان بی گناه به دلیل اهداف شوم پان تُرکیستی و نژاد پرستانه سران وقت ترکیه، یعنی زمامداران حزب اتحاد و ترقی یا ترکان جوان با یک برنامه ریزی دقیق و از پیش تعیین شده در سرزمین های باستانی ارمنستان غربی به وقوع پیوست.

 • انتشار گزارشی درباره دخالت داشتن آلمان در کشتار ارامنه
  انتشار گزارشی درباره دخالت داشتن آلمان در کشتار ارامنه

  سلاح های استفاده شده از سوی امپراتوری عثمانی برای کشتار ارامنه در زمان جنگ جهانی اول از سوی آلمان تامین شده بود.

 • «سفارش کشتار» نام کتاب جدید تانر آکچام مورخ و جامعه شناس ترک
  «سفارش کشتار» نام کتاب جدید تانر آکچام مورخ و جامعه شناس ترک

   «سفارش کشتار، تلگراف های طلعت پاشا و نسل کشی ارمنیان» نام کتاب جدیدی است که توسط تانر آکچام مورخ و جامعه شناس ترکیه ای هفته گذشته به چاپ رسیده است.

 • احضار سفیر هلند در ترکیه به وزارت امور خارجه
  احضار سفیر هلند در ترکیه به وزارت امور خارجه

  در صورت تصویب دو لایحه در مجلس هلند، این کشور نسل کشی یک و نیم میلیون ارمنی در سال 1915 را در ترکیه به رسمیت خواهد شناخت.

 • انتشار دو سند مهم در خصوص نسل کشی ارمنیان
  انتشار دو سند مهم در خصوص نسل کشی ارمنیان

  تانر آکچام مورخ سرشناس ترکیه ای اخیراً دو سند مهم و جنجال برانگیز در خصوص نسل کشی ارمنیان در روزنامه «آگوس» چاپ استانبول منتشر کرده که پرده از سیاست های نابود سازی عمدی ارمنیان در امپراتوری عثمانی بر می دارد.

 • موزه و یتیم خانه «آشیانه پرنده ها»
  موزه و یتیم خانه «آشیانه پرنده ها»

  هزینه تجهیز و مرمت ساختمان این موزه توسط خانواده آرام بازیکیان که یکی از یتیمان پرورش یافته در این یتیم خانه بوده است پرداخت شده است.

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։