فا

اجتماعی

شنبه, 11 ارديبهشت 1395 12:35

مارگاریت بارانکیس برنده اولین جایزه «آورورا» ارمنستان

ارمنیان به ما می آموزند که چگونه روی پاهای خود بایستیم.
مارگاریت بارانکیس نیکوکار اهل بوروندی برنده اولین جایزه موسوم به آورورا (نجات صد زندگی) که از طرف خیرین ارمنی تدارک دیده شده است.

ارمنیان به ما می آموزند که چگونه روی پاهای خود بایستیم.
مارگاریت بارانکیس نیکوکار اهل بوروندی برنده اولین جایزه موسوم به آورورا (نجات صد زندگی) که از طرف خیرین ارمنی تدارک دیده شده است. پس از دریافت این جایزه از دستان جورج کلونی ستاره سینما و هالیوود گفت:
«آگاهی من در مورد نسل کشی ارمنیان از زمان دانش آموزی است، ارمنیان آن دسته از مردمان هستند که توانستند پس از تحمل آن همه مصیبت دوباره کشورشان را بسازند،ارمنیان مردمی با ارزش های انسانی والا هستند و آن ها به ما می آموزند که چگونه روی پاهای خود بایستیم».
لازم به ذکر است که خانم مارگاریت بارانکیس در آفریقا چندین بیمارستان ساخته و توانسته جان هزاران کودک آفریقایی را در جریان جنگ های داخلی آفریقا نجات دهد.

اخبار مرتبط

 • بیانیه
  بیانیه

  امروز ۲۴ آوریل ۲۰۱۸م. مصادف است با صدو سومین سالگرد واقعه نسل کشی ارمنیان در ترکیه عثمانی. نسل کشی ای که طی آن بیش از یک و نیم میلیون انسان بی گناه به دلیل اهداف شوم پان تُرکیستی و نژاد پرستانه سران وقت ترکیه، یعنی زمامداران حزب اتحاد و ترقی یا ترکان جوان با یک برنامه ریزی دقیق و از پیش تعیین شده در سرزمین های باستانی ارمنستان غربی به وقوع پیوست.

 • انتشار گزارشی درباره دخالت داشتن آلمان در کشتار ارامنه
  انتشار گزارشی درباره دخالت داشتن آلمان در کشتار ارامنه

  سلاح های استفاده شده از سوی امپراتوری عثمانی برای کشتار ارامنه در زمان جنگ جهانی اول از سوی آلمان تامین شده بود.

 • «سفارش کشتار» نام کتاب جدید تانر آکچام مورخ و جامعه شناس ترک
  «سفارش کشتار» نام کتاب جدید تانر آکچام مورخ و جامعه شناس ترک

   «سفارش کشتار، تلگراف های طلعت پاشا و نسل کشی ارمنیان» نام کتاب جدیدی است که توسط تانر آکچام مورخ و جامعه شناس ترکیه ای هفته گذشته به چاپ رسیده است.

 • احضار سفیر هلند در ترکیه به وزارت امور خارجه
  احضار سفیر هلند در ترکیه به وزارت امور خارجه

  در صورت تصویب دو لایحه در مجلس هلند، این کشور نسل کشی یک و نیم میلیون ارمنی در سال 1915 را در ترکیه به رسمیت خواهد شناخت.

 • انتشار دو سند مهم در خصوص نسل کشی ارمنیان
  انتشار دو سند مهم در خصوص نسل کشی ارمنیان

  تانر آکچام مورخ سرشناس ترکیه ای اخیراً دو سند مهم و جنجال برانگیز در خصوص نسل کشی ارمنیان در روزنامه «آگوس» چاپ استانبول منتشر کرده که پرده از سیاست های نابود سازی عمدی ارمنیان در امپراتوری عثمانی بر می دارد.

 • موزه و یتیم خانه «آشیانه پرنده ها»
  موزه و یتیم خانه «آشیانه پرنده ها»

  هزینه تجهیز و مرمت ساختمان این موزه توسط خانواده آرام بازیکیان که یکی از یتیمان پرورش یافته در این یتیم خانه بوده است پرداخت شده است.

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։