فا

اجتماعی

شنبه, 28 اسفند 1395 10:06

دیدار دانشجویان ایرانی با سفیر کشورمان در ایروان

دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی ایرانی مشغول به تحصیل در دانشگاهای ارمنستان با سفیر کشورمان دیدار کردند.

«آلیک» - دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی ایرانی مشغول به تحصیل در دانشگاهای ارمنستان با سفیر کشورمان دیدار کردند.

به گزارش ایسنا، به منظور بررسی مسائل و مشکلات دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاه‌های مختلف ارمنستان، روز پنج‌شنبه (25 اسفند) جلسه‌ای با حضور دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاه‌های پزشکی و دندانپزشکی، «مخیتار هراتسی» و «هایبوساک» و سید کاظم سجادی، سفیر تام‌الاختیار جمهوری اسلامی ایران در ایروان در محل سفارت برگزار شد.

در این نشست ابتدا دانشجویان مسائل و مشکلات خود در ارتباط با تحصیل، اقامت، وضعیت رفاهی، عدم ارزشیابی مدارک و ... را با سفیر کشورمان در میان گذاشته و خواستار مساعدت و همراهی سفارت برای حل این مشکلات شدند.

سفیر ایران در ایروان در این نشست ضمن تبریک نوروز باستانی به دانشجویان اعلام کرد: وظیفه تمام سفارتخانه های ایرانی در خارج از کشور حمایت از اتباع و هموطنان ایرانی است، بخصوص دانشجویان که قشر فرهنگی جامعه محسوب می‌شوند.

سفیر کشورمان دانشجویان را آینده‌ساز کشور دانست که مدیریت آینده جامعه ایرانی را به عهده خواهند گرفت و افزود: این سفارت تمامی مساعی خویش را در جهت حل مشکلات دانشجویان به عمل خواهد آورد.

در ادامه این نشست سجادی ضمن مذاکره تلفنی با علی لاریجانی، معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، خواستار اعزام هیات ارزشیابی از آن وزارتخانه به ارمنستان جهت بررسی صلاحیت علمی دانشگاه‌های مذکور و مشکلات دانشجویان شد.

در این دیدار که بیش از سه ساعت طول کشید،  شاه حسینی، کنسول سفارت نیز به پرسش‌های تخصصی مطرح شده از جانب دانشجویان پاسخ‌ داد.

اخبار مرتبط

 • حمایت از گسترش فعالیت های تجار ایرانی و ارمنی
  حمایت از گسترش فعالیت های تجار ایرانی و ارمنی

  سید کاظم سجادی سفیر کشورمان در ارمنستان با وارتان هاروتونیان رئیس کمیته درآمدهای دولتی ارمنستان دیدار و در خصوص بررسی راه های توسعه روابط اقتصادی دو کشور و تشکیل شورای عالی تجار ایرانی با هدف ارتقای روابط تجاری دو کشور مذاکره نمودند.

 • منطقه آزاد مغری ارمنستان همجوار با منطقه آزاد ارس با حضور نخست وزیر ارمنستان افتتاح شد
  منطقه آزاد مغری ارمنستان همجوار با منطقه آزاد ارس با حضور نخست وزیر ارمنستان افتتاح شد

  منطقه آزاد اقتصادی مغری با حضور کارن کاراپتیان نخست وزیر ارمنستان، سورن کارایان وزیر توسعه اقتصادی و سرمایه گذاری ارمنستان، سیدکاظم سجادی سفیر کشورمان در ایروان، آرتاشس تومانیان سفیر ارمنستان در ایران، فرماندار جلفا، نمایندگان منطقه آزاد ارس، استاندار سیونیک، تجار و فعالان اقتصادی روز گذشته افتتاح گردید.

 • دانشجویان روابط بین الملل دانشگاه دولتی ایروان به دنبال یادگیری زبان فارسی
  دانشجویان روابط بین الملل دانشگاه دولتی ایروان به دنبال یادگیری زبان فارسی

  گقام پطروسیان رئیس دانشکده روابط بین الملل دانشگاه دولتی ایروان روز دوشنبه با سیدکاظم سجادی سفیر کشورمان در ارمنستان دیدار و در خصوص همکاری های علمی و آموزشی بین دانشگاههای ایران و ارمنستان مذاکره نمودند.

 • بازارچه تجار ایرانی در ارمنستان با قدمت بیست ساله
  بازارچه تجار ایرانی در ارمنستان با قدمت بیست ساله

  سیدکاظم سجادی سفیر کشورمان در ایروان بنا به دعوت یوسف زاده رئیس انجمن تجار و صادرکنندگان ایرانی در ارمنستان و مانوکیان رئیس مرکز عمده فروشی هایکوپ روز پنج شنبه گذشته از این مرکز بازدید و به بررسی مشکلات تجار، بازرگانان و فعالین اقتصادی ایرانی که در این مرکز مشغول به فعالیت می باشند، پرداختند.

 • سفر هیات پلیس اینترپل کشورمان به ارمنستان
  سفر هیات پلیس اینترپل کشورمان به ارمنستان

  در راستای اجرای مفاد تفاهم نامه همکاری میان پلیس جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان، هیاتی از پلیس اینترپل کشورمان در سفر به ایروان و ملاقات با همتایان ارمنی خود پیرامون توسعه همکاری ها و انتقال تجارب ملاقات و مذاکره نمودند.

 • دانشجویان ایرانی در ارمنستان و خواسته های آنان از دوكشور ارمنستان و ایران
  دانشجویان ایرانی در ارمنستان و خواسته های آنان از دوكشور ارمنستان و ایران

  در این دیدار دانشجویان با اعلام اینکه در نتیجه حمایت ها و زحمات سفیر کشورمان مشکل ارزشیابی مدارک بسیاری از دانشگاه های ارمنی برطرف شده، از تلاش ها و پیگیری های صورت گرفته توسط ایشان در ارزشیابی مدارک دانشگاه های ارمنستانی تشکر نمودند.

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։