فا

اجتماعی

دوشنبه, 30 اسفند 1395 19:12

نوروز ایرانی در ایروان

شهر ایروان میزبان آئین هفته نوروز ایرانی با مشارکت گروهی از شهروندان ایران دوست ارمنستان و ایرانیان مقیم و میهمان این کشور است که از چهارم تا نهم فروردین ماه برگزار می شود.

«آلیک» - شهر ایروان میزبان آئین هفته نوروز ایرانی با مشارکت گروهی از شهروندان ایران دوست ارمنستان و ایرانیان مقیم و میهمان این کشور است که از چهارم تا نهم فروردین ماه برگزار می شود.

به گزارش ایرنا، ایرانیان مسلمان مقیم، دانشجویان و اتباع ارمنی - ایرانی و همچنین ارامنه ارمنستان برای معرفی فرهنگ دو کشور با اجرای مشترک هنر ایرانیان و ارامنه، اشتراک های فرهنگی و تمدنی کهن دو ملت را به نمایش خواهند گذاشت که با توجه به حضور گردشگران نوروزی از ایران، پیش بینی استقبال گسترده ای از آن می شود.

حضور هنرمندان ایرانی، اجرای چندین کنسرت موسیقی در سالن های خاچاطوریان، باباجانیان، پارونیان و همچنین برگزاری نمایشگاههای عکس، نقاشی و تذهیب در موزه ملی کودکان ایروان از جمله مهمترین این این برنامه ها اعلام شده است.

هفته نوروز ایرانی با برنامه ریزی حامیان گسترش همکاری های ایران و ارمنستان به ابتکار سفارت جمهوری اسلامی برگزار می شود.

اخبار مرتبط

 • پرواز نوروزی رشت - ارمنستان دایر شد
  پرواز نوروزی رشت - ارمنستان دایر شد

  مدیرکل فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت گفت : نخستین پرواز رشت - ایروان پایتخت ارمنستان به مناسبت عید نوروز راه اندازی شده است.

 • آرتاشس تومانیان: توسعه همه جانبه روابط قزوین و ارمنستان در دستور کار قرار دارد
  آرتاشس تومانیان: توسعه همه جانبه روابط قزوین و ارمنستان در دستور کار قرار دارد

  سفیر ارمنستان با اشاره به اینکه برقراری ارتباط با مسئولان از طریق وزارت امور خارجه بروکراسی خاصی را می ‌طلبد، عنوان کرد: راه طولانی و زیادی در پیش است و این اولین قدم در برقراری ارتباط مؤثر میان ارمنستان و قزوین به شمار می‌ رود.

  سفیر جمهوری ارمنستان در ایران با بیان اینکه روابط سیاسی ایران و ارمنستان در سطح قابل قبولی قرار دارد، اظهار کرد: ایران کشور مهم و قدرتمندی در منطقه است و با توجه به مشکلات موجود در منطقه، برقراری ارتباط مؤثر با ایران برای ارمنستان از اهمیت ویژه ‌ای برخوردار است.

   

 • افتتاح موزه آسیای مرکزی ارمنستان با نمایش آثار ایرانی
  افتتاح موزه آسیای مرکزی ارمنستان با نمایش آثار ایرانی

  به گزارش ایرنا، به مناسبت تکمیل بنای موزه آسیای مرکزی و در آستانه افتتاح این موزه که بیش تر آثار آن مربوط به تاریخ ایران است، مجید مشکی، رایزن فرهنگی کشورمان در ارمنستان، با کارو وارطانیان، رییس این موزه که همزمان مسئولیت موزه هنر و ادبیات ایروان را نیز عهده دار است، دیدار و گفت و گو کرد.

 • ایروان، شهری كه با تو غریبه نیست
  ایروان، شهری كه با تو غریبه نیست

  خانه همسایه، گاهی شبیه چاردیواری خود آدم است با اندکی تفاوت و گاه زمین تا آسمان با آن فرق می کند. خانه این همسایه، نه آنقدر شبیه خانه خودمان است که ملتفت نشویم پا از مرز بیرون گذاشته ایم و نه آنقدر متفاوت که گویی در سرزمینی غریب چشم باز کرده باشیم.

 • افق - برگزاری هفدهمین نمایشگاه صادراتی جمهوری اسلامی ایران در ایروان
  افق - برگزاری هفدهمین نمایشگاه صادراتی جمهوری اسلامی ایران در ایروان

  هفدهمین نمایشگاه صادراتی جمهوری اسلامی ایران با حضور تجار، بازرگانان و شرکت های مختلف بازرگانی و صادراتی و همچنین مشارکت برخی وزارتخانه ها و دستگاه های مرتبط از 16 تا 19 مهر ماه در محل نمایشگاه های بین المللی شهر ایروان، پایتخت ارمنستان، برگزار خواهد شد.

 • درگذشت تنها بازمانده شیرخوار خانواده مقتول ارمنی جنایت شهر گیومری
  درگذشت تنها بازمانده شیرخوار خانواده مقتول ارمنی جنایت شهر گیومری

  به گفته پلیس ارمنستان، والری پرمیاکوف، سرباز روس اعتراف کرده که از پایگاه نظامی شماره ۱۰۲ در گیومری خارج شده و پس از ورود به یک خانه، شش تن از اعضای یک خانواده از جمله یک کودک دو ساله را با اسلحه به قتل رسانده است.
  سریوژا، کودک شش ماهه این خانواده نیز که بر اثر ضربات چاقوی این نظامی بشدت مجروح شده بود عصر روز دوشنبه در بیمارستانی در ایروان درگذشت.

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։