فا

اجتماعی

دوشنبه, 30 اسفند 1395 19:12

نوروز ایرانی در ایروان

شهر ایروان میزبان آئین هفته نوروز ایرانی با مشارکت گروهی از شهروندان ایران دوست ارمنستان و ایرانیان مقیم و میهمان این کشور است که از چهارم تا نهم فروردین ماه برگزار می شود.

«آلیک» - شهر ایروان میزبان آئین هفته نوروز ایرانی با مشارکت گروهی از شهروندان ایران دوست ارمنستان و ایرانیان مقیم و میهمان این کشور است که از چهارم تا نهم فروردین ماه برگزار می شود.

به گزارش ایرنا، ایرانیان مسلمان مقیم، دانشجویان و اتباع ارمنی - ایرانی و همچنین ارامنه ارمنستان برای معرفی فرهنگ دو کشور با اجرای مشترک هنر ایرانیان و ارامنه، اشتراک های فرهنگی و تمدنی کهن دو ملت را به نمایش خواهند گذاشت که با توجه به حضور گردشگران نوروزی از ایران، پیش بینی استقبال گسترده ای از آن می شود.

حضور هنرمندان ایرانی، اجرای چندین کنسرت موسیقی در سالن های خاچاطوریان، باباجانیان، پارونیان و همچنین برگزاری نمایشگاههای عکس، نقاشی و تذهیب در موزه ملی کودکان ایروان از جمله مهمترین این این برنامه ها اعلام شده است.

هفته نوروز ایرانی با برنامه ریزی حامیان گسترش همکاری های ایران و ارمنستان به ابتکار سفارت جمهوری اسلامی برگزار می شود.

اخبار مرتبط

 • نشست ادبیات و هنر ایرانی در ایروان برگزار شد
  نشست ادبیات و هنر ایرانی در ایروان برگزار شد

  نشست آشنایی با ادبیات، هنر خوشنویسی و تذهیب در چارچوب برنامه های فرهنگی-هنری نوروز در شهر ایروان پایتخت ارمنستان برگزار شد.

 • هفته نوروزی در ایروان پایان یافت
  هفته نوروزی در ایروان پایان یافت

  هفته فرهنگی نوروز باستانی و عید پاک ارامنه با حضور شماری از شهروندان ایران و ارمنستان و اجرای برنامه هنرمندان ایرانی و ارمنی در شهر ایروان پایان یافت.

 • آثار هنرمندان ایرانی در ایروان به نمایش درآمد
  آثار هنرمندان ایرانی در ایروان به نمایش درآمد

  ایروان پایتخت ارمنستان میزبان نمایشگاه آثار چهار هنرمند ایرانی شامل عکس، خوشنویسی و تذهیب در چارچوب برنامه های فرهنگی هنری جشن نوروز است.

 • پرواز نوروزی رشت - ارمنستان دایر شد
  پرواز نوروزی رشت - ارمنستان دایر شد

  مدیرکل فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت گفت : نخستین پرواز رشت - ایروان پایتخت ارمنستان به مناسبت عید نوروز راه اندازی شده است.

 • آرتاشس تومانیان: توسعه همه جانبه روابط قزوین و ارمنستان در دستور کار قرار دارد
  آرتاشس تومانیان: توسعه همه جانبه روابط قزوین و ارمنستان در دستور کار قرار دارد

  سفیر ارمنستان با اشاره به اینکه برقراری ارتباط با مسئولان از طریق وزارت امور خارجه بروکراسی خاصی را می ‌طلبد، عنوان کرد: راه طولانی و زیادی در پیش است و این اولین قدم در برقراری ارتباط مؤثر میان ارمنستان و قزوین به شمار می‌ رود.

  سفیر جمهوری ارمنستان در ایران با بیان اینکه روابط سیاسی ایران و ارمنستان در سطح قابل قبولی قرار دارد، اظهار کرد: ایران کشور مهم و قدرتمندی در منطقه است و با توجه به مشکلات موجود در منطقه، برقراری ارتباط مؤثر با ایران برای ارمنستان از اهمیت ویژه ‌ای برخوردار است.

   

 • افتتاح موزه آسیای مرکزی ارمنستان با نمایش آثار ایرانی
  افتتاح موزه آسیای مرکزی ارمنستان با نمایش آثار ایرانی

  به گزارش ایرنا، به مناسبت تکمیل بنای موزه آسیای مرکزی و در آستانه افتتاح این موزه که بیش تر آثار آن مربوط به تاریخ ایران است، مجید مشکی، رایزن فرهنگی کشورمان در ارمنستان، با کارو وارطانیان، رییس این موزه که همزمان مسئولیت موزه هنر و ادبیات ایروان را نیز عهده دار است، دیدار و گفت و گو کرد.

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։