فا

اجتماعی

شنبه, 23 ارديبهشت 1396 10:45

موضوع ارزشیابی مدارک دانشجویان ایرانی در ارمنستان بررسی می شود

سفیر جمهوری اسلامی در ایروان از دستور کار بررسی موضوع ارزشیابی مدارک تحصیلی دانشجویان ایرانی در ارمنستان با اعزام یک هیات از ایران خبر داد.

«آلیک» - سفیر جمهوری اسلامی در ایروان از دستور کار بررسی موضوع ارزشیابی مدارک تحصیلی دانشجویان ایرانی در ارمنستان با اعزام یک هیات از ایران خبر داد.

به گزارش ایرنا، یکی از موضوع های اصلی نشست روز پنجشنبه سیدکاظم سجادی سفیر ایران در دانشگاه دولتی پزشکی مختیار هراتسی ایروان و ملاقات با پرفسور آرمن مرادیان رئیس این دانشگاه، بررسی مشکلات دانشجویان ایرانی در ارمنستان با حضور آنان بود.

سجادی در این دیدار، تلاش های مرادیان در زمان تصدی مسئولیت وزارت بهداشت ارمنستان برای تقویت همکاری ها با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران را ارزشمند خواند و خواستار تقویت بیشتر مناسبات علمی و دانشگاهی بین موسسات دو کشور شد.

سفیر جمهوری اسلامی همچنین حضور 400 دانشجوی ایرانی در دانشگاه های ارمنستان را نشانه اهمیت قائل شدن ایرانیان به ویژه دانشجویان برای علم آموزی برشمرد و خواستار حل برخی مشکلات آنان در دانشگاه «مخیتار هراتسی» شد.

مرادیان نیز در این نشست با قدردانی از همکاری سفیر ایران برای سفر چندی پیش خود به تهران و دیدار با سیدحسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت که در جریان بازدید از مراکز علمی و تحقیقاتی پزشکی جمهوری اسلامی، مجموعه فعالیت ها و پیشرفت ها در بخش های مختلف از جمله داروسازی و چشم پزشکی شگفت آور بود و به همین دلیل زمینه های همکاری های دو کشور را همسو با منافع مردم و و دانشجویان ارزیابی می کنم.

مرادیان همچنین گفت به منظور ارزشیابی مدارک دانشجویان ایرانی توسط مسئولین وزارت علوم و بهداشت، مدارک مرتبط با این امر به مراجع ذیربط ارسال شده است که امیدوارم در اسرع وقت این مشکل حل شود.

وی در پایان نیز به برنامه های دانشگاه «مخیتار هراتسی» برای قرار گرفتن در جمع هزار دانشگاه برتر جهان اشاره کرد.

سجادی در ادامه این بازدید با حضور در جمع دانشجویان ایرانی و تاکید بر لزوم توجه به تلاش هر چه بیشتر برای گذراندن دوران آموزشی با بهترین سطح درسی، همراه رئیس دانشگاه پزشکی «مخیتار هراتسی» مشکلات مطرح شده را بررسی کرد.

سفیر ایران همچنین در این جلسه از تلاش های سفارت برای حل مشکل ارزیابی مدارک دانشجویان خبر داد و اعلام کرد که طی دو هفته آینده یک هیات از تهران برای بررسی این موضوع به ارمنستان سفر می کند.

بر اساس آمارهای انتشار یافته، بیش از 440 دانشجوی ایرانی در دانشگاههای ارمنستان در حال تحصیل هستند که بیش از 160 نفر در رشته های پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه دولتی «مخیتار هراتسی» درس می خوانند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։