فا

اجتماعی

شنبه, 24 تیر 1396 14:40

تعمیرات کلیسای مریم مقدس تهران

به درخواست هیئت امنای کلیسای مریم مقدس و به دستور شهردار منطقه 12 و با همکاری ناحیه 1 شهرداری منطقه، تعمیرات کلیسای مریم مقدس واقع در خیابان میرزاکوچک خان تهران، در حال اجرا است.

«آلیک» - به درخواست هیئت امنای کلیسای مریم مقدس و به دستور شهردار منطقه 12 و با همکاری ناحیه 1 شهرداری منطقه، تعمیرات کلیسای مریم مقدس واقع در خیابان میرزاکوچک خان تهران، در حال اجرا است.

به گزارش روابط عمومی خلیفه گری ارامنه تهران، این تعمیرات شامل موارد زیر می باشد:

- شستشوی دیوارهای داخلی حیاط کلیسا

- نقاشی عکس مجسه یادبود پنجاهمین سالگرد نسل کشی ارامنه که در قره کلیسای مریم مقدس واقع در بیکفایا، حومه شهر بیروت قرار دارد، بر دیوار سمت چپ ورودی حیاط کلیسا

- نصب پروژکتوردر محوطه حیاط

- تعمیرات دستشوییهای حیاط

- هرس درختان و باغچه گل کاری محوطه حیاط

- بازسازی پنجره های قدیمی گنبد کلیسا

اخبار مرتبط

 • بازدید معصومه ابتکار از کلیسای مریم مقدس تهران و موزه آرداک مانوکیان
  بازدید معصومه ابتکار از کلیسای مریم مقدس تهران و موزه آرداک مانوکیان

  معاون رییس‌ جمهوری در امور زنان و خانواده ضمن حضور در کلیسای حضرت مریم مقدس تهران از موزه اسقف اعظم آرداک مانوکیان (موزه مردم شناسی ارامنه) بازدید کرد.

 • مراسم عشاء ربانی در کلیسای مریم مقدس تهران
  مراسم عشاء ربانی در کلیسای مریم مقدس تهران

  اسقف اعظم ضمن اشاره به روابط میان دولت و جامعه ارامنه افزود: "مرمت کلیسا با مساعدت شهرداری منطقه 12 تهران میسر گردید و این موضوع گواهی بر بهره گیری ما از امکانات دولتی در زمینه های مختلف است."

 • دیدار دانشجویان دانشکده ادیان و مذاهب قم و دانشکده های الهیات و معارف اسلامی از کلیساهای ارامنه
  دیدار دانشجویان دانشکده ادیان و مذاهب قم و دانشکده های الهیات و معارف اسلامی از کلیساهای ارامنه

  جمعه 31 اردیبهشت ماه، پس از مراسم عشاء ربانی، 12 تن از دانشجویان دانشکده ادیان دانشگاه ادیان و مذاهب قم به همراه استاد خود دکتر شهبازی عضو هیئت علمی پژوهشگران دانشگاه، از کلیسای سرکیس مقدس دیدن کردند.
  لازم به ذکر است که گروهی از دانشجویان دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه تهران روز پنجشنبه 23 اردیبهشت ماه از کلیسای مریم مقدس و پنجشنبه 30 اردیبهشت ماه از کلیسای تارگمانچاس مقدس دیدن کرده بودند.

 • بازدید خبرنگاران از کلیسای مریم مقدس و موزه آرداک مانوکیان
  بازدید خبرنگاران از کلیسای مریم مقدس و موزه آرداک مانوکیان

  خبرنگاران به مناسبت روز جهانی روابط عمومی و ارتباطات (27 اردیبهشت) و همچنین روز جهانی موزه از کلیسای مریم مقدس و موزه آرداک مانوکیان ارامنه تهران دیدن کردند.

 • دیدار معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با نمایندگان انجمن های زنان ارمنی تهران
  دیدار معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با نمایندگان انجمن های زنان ارمنی تهران

  دکتر شهیندخت مولاوردی معاون رئیس جمهوری اسلامی ایران در امور زنان و خانواده به همراهی خانم رحمانی دبیر بخش اقلیت های دینی و قومی و همچنین جمعی از مسئولان این معاونت روز یکشنبه 25 بهمن ماه، ضمن بازدید از کلیسای مریم مقدس با نمایندگان انجمن های زنان ارمنی تهران دیدار و گفتگو کردند.

 • دیدار رئیس سازمان زیارت واتیکان
  دیدار رئیس سازمان زیارت واتیکان

  رئیس سازمان زیارت واتیکان، اسقف مونسینور آندره آتا در رأس یک هیئت 4 نفره و به همراه گروهی از کارکنان بخش روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی استان تهران، روز دوشنبه 12 بهمن ماه از موزه آرداک مانوکیان و کلیسای مریم مقدس دیدار کردند.
  سازمان زیارت واتیکان در مصاحبه ای تاکید کرده بود که روابط دو کشور ایران و ایتالیا وارد مرحله جدیدی شده و فرصت گفت و گو میان دو ملت فراهم شده است.

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։