فا

اجتماعی

یکشنبه, 22 مرداد 1396 14:45

برنامه امشب شبکه پرس تی وی درباره آیین های مذهبی قره کلیسا

شبکه تلویزیونی press tv  اولین شبکه ی تلویزیونی انگلیسی‌زبان ایرانی ، وابسته به صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است. این شبکه گزارشی درباره آیین های مذهبی قره کلیسا تهیه کرده است که ساعت 20:00 امشب روی آنتن می رود.

«آلیک »- شبکه تلویزیونی press tv  اولین شبکه ی تلویزیونی انگلیسی‌زبان ایرانی ، وابسته به صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است. این شبکه گزارشی درباره آیین های مذهبی قره کلیسا تهیه کرده است که ساعت 20:00 امشب روی آنتن می رود.

آیین های مذهبی قره کلیسا معمولا همه ساله در اواخر تیر ماه با حضور هزاران تن از زائران مسیحی در چالدران آغاز شده و بین 3 تا 5 روز ادامه می یابد که در این مدت مسیحیان ضمن انجام دعا، نیایش و برگزاری عشا ربانی، کودکان خود را در این محل غسل تعمید می دهند.
اهمیت و قداست خاص این کلیسا موجب شده که در این فصل از سال بسیاری از ارامنه از دورترین نقاط عالم به شهرستان چالدران سفر کرده و در این آیین مذهبی که یکی از مهم ترین آیین های جهانی مسیحیان است شرکت کنند.
قره کلیسا به عنوان نهمین اثر از جمهوری اسلامی و دومین اثر آذربایجان غربی در فهرست میراث های جهانی در یونسکو به ثبت رسیده است که به اعتقاد مسیحیان این کلیسا محل دفن طاطائوس مقدس یکی از حواریون حضرت عیسی مسیح است.
قره کلیسا در 20 کیلو متری شهرستان چالدران واقع شده که به اعتقاد مسیحیان طاطائوس مقدس یکی از حواریون حضرت عیسی مسیح در آن مدفون است.

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։