فا

اجتماعی

چهارشنبه, 22 شهریور 1396 15:13

پیام هیئت مدیره باشگاه فرهنگی ورزشی «آرارات» به مناسبت چهل و نهمین دوره بازی های المپیک ارامنه ایران

امسال بیستمین سالگرد تاسیس مرکز آهسته گامان ارامنه «آگونک» می باشد، مرکزی که با حمایت شورای خلیفه گری ارامنه تهران، همراه و همگام با فرزندان عزیز این مرز و بوم که دارای ناتوانیهای خاص جسمی و ذهنی می باشند روزهای عمر را سپری نموده و کوله باری از اعتبار و عزت را توشه آخرت می نماید.

بنام آنکه روح آسمانی را در جسم خاکی به امانت گذاشت 

افتخار دارم تا به عنوان کوچکترین عضو بزرگترین خانواده فرهنگی ورزشی ایرانیان ارمنی، به حضور فرد فرد عزیزان مسئول و مدیران ارشد دولتی و نهادهای کشوری که با حضور گرم خود زینت بخش محفل صمیمی این اجتماع ارامنه خدمت گزار و ورزش دوست شده اند، خیر مقدم عرض نموده و حضور ایشان را ترجمان واقعی وجود احترام متقابل و درک مشترک از همزیستی مسالمت آمیز پیروان ادیان مختلف ابراهیمی در میهن عزیزمان ایران، اعلام نمایم.

خانواده های معزز شهدا و جانبازان ارمنی، جناب آقای مهندس سلطانی فر وزیر محترم ورزش و امور جوانان و هیأت همراه، جناب آقای هاشمی استاندار محترم تهران، جناب آقای دکتر محسنی معاون محترم وزیر و رییس سازمان بهزیستی کشور، جناب سرکیسیان اسقف اعظم ارامنه تهران و شمال کشور، جناب طومانیان سفیر محترم جمهوری ارمنستان در ایران، نماینده محترم ارامنه تهران و شمال کشور در مجلس شورای اسلامی دکتر خانلری، سردار رضائی عزیز رئیس سازمان ورزش شهرداری تهران، نماینده محترم آقای گل محمدی ریاست محترم اداره کل ورزش استان تهران، عزیزان شورایاری محله «آرارت»، نمایندگان محترم فدراسیون ها و کمیته های ورزشی و داوری کشور، خانواده بزرگ ایرانیان ارمنی، ورزشکاران عزیز،

خداوند منان را شاکریم که فرصت خدمت در عرصه ورزشی و فرهنگی میهن عزیزمان را با برگزاری چهل و نهمین دوره مسابقات ارامنه کشور بر ما میسر نمود.

دوستان عزیز مسابقات امسال از جنس دیگری است، چرا که آن را یادواره گرانبهائی نام گذاری نموده ایم.

امسال بیستمین سالگرد تاسیس مرکز آهسته گامان ارامنه «آگونک» می باشد، مرکزی که با حمایت شورای خلیفه گری ارامنه تهران، همراه و همگام با فرزندان عزیز این مرز و بوم که دارای ناتوانیهای خاص جسمی و ذهنی می باشند روزهای عمر را سپری نموده و کوله باری از اعتبار و عزت را توشه آخرت می نماید.

در روزگاری که دنیا داغدار جنایات و خرابکاری های دهشتناک حاصل از خشم و تعصبات بی منطق قومی- مذهبی و ویرانیهای حاصل از طغیان صبر طبیعت می باشد، در روزگاری که مدعیان دورغین حقوق بشر جوانان توانمند ملت ها را در صحنه های جنگ سلاخی می کنند و جسم سالم ایشان را فدای مقاصد تمامیت خواهی خود می نمایند، شاید بیش از همه روح بلند عزیزانی متعجب می گردد که خود محروم از جسم و ذهن توانمند پا به این دنیای خاکی گذارده اند ...

چه زیبا، بی غل و غش و ارزشمند است خیزش مسئولانه خادمین بی منت مرکز آهسته گامان «آگونک» و دیگر مراکزی از این دست که زندگی خود را وقف خدمت به همنوعان ناتوان خود کرده اند.

بر ماست که سپاسگزار روح بلند دست اندرکاران و مسئولین این عرصه باشیم و خود را در این همیاری انسان دوستانه سهیم بدانیم.

ایرانیان ارمنی در هماره تاریخ جزو تأثیرگذارترین افراد خانواده بزرگ ایران زمین بوده و تمام توانشان را در طبق اخلاص تقدیم ائتلای اهداف والای میهن عزیزمان نموده اند. ما ارمنیان به اعتماد و همدلی برادران و خواهران ایرانی خود مفتخر هستیم و این اعتماد و یک رنگی را نتیجه همراهی ایشان می دانیم.

به زمان جنگ رزمنده بودیم، در زمان صلح لباس صنعتگر به تن کردیم، به زمان آینده نگری متخصص و استاد دانشگاه تقدیم کشور نمودیم، در زمان سیاست از واقعیتهای کشور دفاع کردیم و در میادین ورزشی ورزشکار شدیم...

در یک کلام هر جا که نیاز و مصلحت میهنمان بود، در صفوف اول ایستادیم و خیره چشم در چشم دشمنان و متجاوزان بالندگی و ترقی کیان عزیزمان، خم به ابروان ایرانی خود نیاوردیم.

هموطنان عزیز، مسئولین گرامی، مدیران ارشد،

فراموش نکنیم که جامعه ارامنه ایران بر خلاف دیگر جوامع این قوم دیرپا در اثر قتل عام سال 1915 میلادی بدست دولت ترکیه عثمانی ایجاد نشده و بلکه جزو اقوام مقیم ایران زمین می باشد. عزیزان، کسی ایرانی بودن را به ما نیاموخته، ما ارمنی زادگان این سرزمین، ایرانی بدنیا آمدیم و به همین دلیل در موضوع انجام دقیق وظایف شهروندی خود اهتمام می نمائیم.

تربیت ارمنیان میهن پرست و قانون مدار وظیفه ای است که مسئولین جامعه ما آن را منطق ذاتی خود دانسته و در راه اجرای آن استوار قدم بر می دارند. در همین راستا واجب است تا از حمایتهای شما مسئولین ورزشی و مدیریت شهری کشور تشکر نموده و در عین حال درخواست کنیم تا بعنوان متولیان مدیریت کلان ایران عزیزمان همه توان خود را در ارج نهادن به همت جامعه ارمنی بکار بسته و منابع ملی در اختیار خود را به گونه ای مدیریت فرمائید که نیازها و واقعیتهای جامعه ایرانیان ارمنی مغفول نمانده و امید به آینده در دل نسل جوان ایشان به یاس تبدیل نشود. چرا که شما حضار ارجمند و مسئولین گرامی حتماً تصدیق خواهید فرمود که بقا و ارتقای چنین برنامه های تربیتی گسترده و عظیم، جز به حمایت مسئولین و همت مجریان میسر نخواهد بود. حمایت و همتی که لازم و ملزوم یکدیگرند. پس ما را در توسعه و نگهداری مراکزی همچون مرکز آهسته گامان «آگونک» و باشگاه فرهنگی و ورزشی «آرارات» یاری فرمائید.

در خاتمه بار دیگر حضور و حسن نظر کلیه عزیزان به رشد و تعالی جوانان و نوباوگان میهن عزیزمان را ارج نهاده و امیدواریم تا جهانیان توان درک عظمت نیروی نهفته در این همزیستی مسالمت آمیز پیروان ادیان مختلف ابراهیمی در موزائیک زیبای ایران زمین را داشته باشند.

از ورزشکاران انتظار بازیهای جوانمردانه و از داوران انتظار صلابت در عین بی طرفی را داریم. برای تماشاگران و حاضرین در مسابقات نیز روزهای سرشار از شادی و طراوت را آرزو می کنیم.

پیروز و منصور باشید.

هیئت مدیره باشگاه فرهنگی ورزشی «آرارات»

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։