فا

اجتماعی

دوشنبه, 22 آبان 1396 11:15

زمین لرزه ای به بزرگی 7.3 ریشتر بخش های غربی ایران را لرزاند / 387 کشته و 6603 مصدوم تاکنون / گروه خونی Oمنفی و مثبت و گروه های منفی در اولویت اهدا

زمین لرزه ای به بزرگی 7.3 درجه در امواج درونی زمین (ریشتر) شب گذشته بخش های غربی ایران و شهرهای مختلف عراق و مناطقی در کشورهای ترکیه، ارمنستان، کویت، عربستان سعودی و امارات متحده عربی را لرزاند.

«آلیک» - زمین لرزه ای به بزرگی 7.3 درجه در امواج درونی زمین (ریشتر) شب گذشته بخش های غربی ایران و شهرهای مختلف عراق و مناطقی در کشورهای ترکیه، ارمنستان، کویت، عربستان سعودی و امارات متحده عربی را لرزاند.

شدت این زمین لرزه به حدی بود که در اغلب استان های کشور احساس شد.

محل وقوع این زمین لرزه استان کرمانشاه - حوالی ازگله - بوده است. این زمین لرزه در ساعت 21 و 48 دقیقه و در طول جغرافیایی 45.9، عرض جغرافیایی 34.84 و در عمق 11 کیلومتری زمین روی داده است. همچنین در ادامه، زمین لرزه هایی به بزرگی 4.6 و 4 ریشتر این منطقه را لرزانده است. بر اساس آخرین آمار تا بعدازظهر امروز، 152 مورد پس ‌لرزه ثبت شده است.

* بر اساس آخرین آمار تا ساعت 16:30 دقیقه؛ آمار جان باختگان زمین لرزه 7.3 ریشتری غرب کشور 387 تن اعلام شده است و 6603 نفر هم زخمی شده اند.

* پزشکی قانونی استان کرمانشاه با اعلام صدور 387 جواز دفن تا این لحظه (ساعت 16:30 دقیقه) برای جان باختگان زلزله شب گذشته، تعداد جان باختگان شهرستان‌ها را به تفکیک زیر اعلام کرد:

کرمانشاه 25 نفر، اسلام آباد غرب 22 نفر، کرند 14 نفر، سرپل ذهاب 280 نفر، قصر شیرین 28 نفر، ثلاث باباجانی 15 نفر، جوانرود 3 نفر

* فعالیت تیم های اورژانس در مناطق زلزله زده در غرب کشور به خصوص در استان کرمانشاه و شهرهای قصرشیرین و سرپل ذهاب ادامه دارد.

* معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نیز گفت: بیمارستان سرپل ذهاب عملا تخریب شده و در زمان حاضر کمبود شدید دارو، سرم، تخت و تجهیزات در استان وجود داشته و مناطق زلزله زده به امداد رسانی ستادی، نیاز شدید دارند.

* رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با حضور در مناطق زلزله زده سرپل ذهاب اعلام کرد: بیشترین تخریب های ناشی از زلزله شب گذشته در استان کرمانشاه به ترتیب مربوط به سرپل ذهاب، قصرشیرین و بخش ازگله از توابع شهرستان ثلاث باباجانی است.

* مدیر عامل سازمان انتقال خون گفت: دارندگان گروه خونی Oمنفی و مثبت و دیگر خونی با RHمنفی در اولویت اهدای خون برای کمک به مصدومان زلزله غرب کشور هستند. 

* مدیرکل انتقال خون استان تهران گفت: اهدای پلاسما خون به روش فرزیس در مرکز وصال برای اهدا کنندگان بار اول به منظور کمک به مصدومان زلزله غرب کشور انجام می شود.

 

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։