فا

اجتماعی

چهارشنبه, 22 آذر 1396 11:36

دانشجویان روابط بین الملل دانشگاه دولتی ایروان به دنبال یادگیری زبان فارسی

گقام پطروسیان رئیس دانشکده روابط بین الملل دانشگاه دولتی ایروان روز دوشنبه با سیدکاظم سجادی سفیر کشورمان در ارمنستان دیدار و در خصوص همکاری های علمی و آموزشی بین دانشگاههای ایران و ارمنستان مذاکره نمودند.

«آلیک» - گقام پطروسیان رئیس دانشکده روابط بین الملل دانشگاه دولتی ایروان روز دوشنبه با سیدکاظم سجادی سفیر کشورمان در ارمنستان دیدار و در خصوص همکاری های علمی و آموزشی بین دانشگاههای ایران و ارمنستان مذاکره نمودند.

به گزارش تارنمای سفارت جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان، در این دیدار پطروسیان ضمن تمجید از اقدامات و فعالیت های صورت گرفته سفیر کشورمان طی دو سال اخیر جهت ارتباط هر چه بیشتر مراکز آکادمیک و دانشگاهی دو کشور گفتند بر اساس گذشته مشترکمان دوست داریم روابط بین دانشگاههای ایرانی و ارمنی افزایش یابد. به گفته وی پایه و اساس این گسترش روابط یادگیری زبان فارسی است که بدون یادگیری آن نخواهیم توانست به یک هماهنگی و همکاری مشترک دست یابیم.

رئیس دانشکده روابط بین الملل دانشگاه دولتی ایروان در این دیدار بر ضرورت گسترش مراکز آموزش زبان فارسی در ارمنستان تاکید نموده و افزود دانشجویان ارمنی برای شناخت فرهنگ، تمدن و پیشینه تاریخی ایران بزرگ لازم است زبان فارسی را یاد گیرند. پطروسیان در این ملاقات از سفیر کشورمان درخواست نمود در راه اندازی اتاق ایران که بزودی در این دانشکده افتتاح خواهد شد، مسئولین این مرکز را یاری نمایند.

سجادی نیز در این ملاقات ضمن اعلام آمادگی جهت هر گونه همکاری جهت تجهیز اتاق ایران این دانشکده، آموزش زبان فارسی به نسل جوان ارمنستان را یکی از مهم ترین اولویت های اقدامات فرهنگی سفارت دانست و گفتند با توجه به گستردگی روابط دو کشور در حوزه های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی لازم است دانشجویان ارمنی نسبت به آموزش و یادگیری زبان فارسی اهتمام بیشتری به خرج داده و سفارت نیز تمام تلاش خود را برای  فراهم آوردن امکانات لازم در این زمینه انجام خواهد داد.

سفیر کشورمان با اشاره به اینکه پیوندهای علمی و دانشگاهی، تبادل استاد و دانشجو، برگزاری نشست های علمی و تخصصی، انجام مطالعات ایران پژوهی و ... از دیگر اولویت های دو کشور در بخش های علمی و دانشگاهی است گفتند روابط علمی راه را برای همکاریهای دو کشور در حوزه های مختلف سیاسی، اقتصادی و ... باز می کند لذا ضرورت دارد دو کشور همکاری های خود را در این بخش ها افزایش داده و با بهره برداری از ظرفیت های یکدیگر، جنبه های مختلف روابط دانشگاهی را توسعه دهند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։