فا

اجتماعی

چهارشنبه, 22 آذر 1396 11:36

دانشجویان روابط بین الملل دانشگاه دولتی ایروان به دنبال یادگیری زبان فارسی

گقام پطروسیان رئیس دانشکده روابط بین الملل دانشگاه دولتی ایروان روز دوشنبه با سیدکاظم سجادی سفیر کشورمان در ارمنستان دیدار و در خصوص همکاری های علمی و آموزشی بین دانشگاههای ایران و ارمنستان مذاکره نمودند.

«آلیک» - گقام پطروسیان رئیس دانشکده روابط بین الملل دانشگاه دولتی ایروان روز دوشنبه با سیدکاظم سجادی سفیر کشورمان در ارمنستان دیدار و در خصوص همکاری های علمی و آموزشی بین دانشگاههای ایران و ارمنستان مذاکره نمودند.

به گزارش تارنمای سفارت جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان، در این دیدار پطروسیان ضمن تمجید از اقدامات و فعالیت های صورت گرفته سفیر کشورمان طی دو سال اخیر جهت ارتباط هر چه بیشتر مراکز آکادمیک و دانشگاهی دو کشور گفتند بر اساس گذشته مشترکمان دوست داریم روابط بین دانشگاههای ایرانی و ارمنی افزایش یابد. به گفته وی پایه و اساس این گسترش روابط یادگیری زبان فارسی است که بدون یادگیری آن نخواهیم توانست به یک هماهنگی و همکاری مشترک دست یابیم.

رئیس دانشکده روابط بین الملل دانشگاه دولتی ایروان در این دیدار بر ضرورت گسترش مراکز آموزش زبان فارسی در ارمنستان تاکید نموده و افزود دانشجویان ارمنی برای شناخت فرهنگ، تمدن و پیشینه تاریخی ایران بزرگ لازم است زبان فارسی را یاد گیرند. پطروسیان در این ملاقات از سفیر کشورمان درخواست نمود در راه اندازی اتاق ایران که بزودی در این دانشکده افتتاح خواهد شد، مسئولین این مرکز را یاری نمایند.

سجادی نیز در این ملاقات ضمن اعلام آمادگی جهت هر گونه همکاری جهت تجهیز اتاق ایران این دانشکده، آموزش زبان فارسی به نسل جوان ارمنستان را یکی از مهم ترین اولویت های اقدامات فرهنگی سفارت دانست و گفتند با توجه به گستردگی روابط دو کشور در حوزه های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی لازم است دانشجویان ارمنی نسبت به آموزش و یادگیری زبان فارسی اهتمام بیشتری به خرج داده و سفارت نیز تمام تلاش خود را برای  فراهم آوردن امکانات لازم در این زمینه انجام خواهد داد.

سفیر کشورمان با اشاره به اینکه پیوندهای علمی و دانشگاهی، تبادل استاد و دانشجو، برگزاری نشست های علمی و تخصصی، انجام مطالعات ایران پژوهی و ... از دیگر اولویت های دو کشور در بخش های علمی و دانشگاهی است گفتند روابط علمی راه را برای همکاریهای دو کشور در حوزه های مختلف سیاسی، اقتصادی و ... باز می کند لذا ضرورت دارد دو کشور همکاری های خود را در این بخش ها افزایش داده و با بهره برداری از ظرفیت های یکدیگر، جنبه های مختلف روابط دانشگاهی را توسعه دهند.

اخبار مرتبط

 • افتتاح اتاق ايران در دانشگاه ايروان
  افتتاح اتاق ايران در دانشگاه ايروان

  مراسم افتتاح اتاق ایران در دانشکده روابط بین الملل دانشگاه دولتی ایروان روز گذشته با حضور سید کاظم سجادی سفیر کشورمان، گقام گئورکیان معاون رئیس دانشگاه و گقام پطروسیان رئیس دانشکده روابط بین الملل این دانشگاه برگزار گردید.

 • بررسی نقش ایران در منطقه خاورمیانه در ارمنستان
  بررسی نقش ایران در منطقه خاورمیانه در ارمنستان

  به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، نشست علمی «بررسی نقش ایران در منطقه قبل و بعد از انقلاب اسلامی» با همکاری رایزنی فرهنگی كشورمان در ارمنستان و کرسی ا‌یران‌شناسی دانشگاه دولتی ایروان، برگزار شد.

 • نخست وزیر ارمنستان: روابط با جمهوری اسلامی ایران در اولویت روابط جمهوری ارمنستان قرار دارد
  نخست وزیر ارمنستان: روابط با جمهوری اسلامی ایران در اولویت روابط جمهوری ارمنستان قرار دارد

  جشن سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و روز ملی کشورمان عصر روز گذشته با حضور جمع کثیری از مقام های کشوری و لشکری ارمنستان، سفرا و دیپلمات ها کشورهای خارجی مستقر در ایروان در هتل الیت پلازا این شهر و با حضور سید کاظم سجادی سفیر کشورمان و کارن کاراپتیان نخست وزیر ارمنستان به عنوان میهمان ویژه این مراسم برگزار گردید.

 • نمایش آثار تجسمی دانشجویان هنر ارمنی از آثار ایرانی
  نمایش آثار تجسمی دانشجویان هنر ارمنی از آثار ایرانی

  به مناسبت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و به منظور تحکیم همکاری های فرهنگی بین ایران و ارمنستان و تشویق هنرمندان و دانشجویان ارمنی جهت خلق آثار نقاشی از جاذبه های تاریخی، تمدنی و فرهنگی ایرانی، روز پنجشنبه سید کاظم سجادی سفیر کشورمان در ایروان ضمن حضور در نمایشگاه نقاشی دانشجویان مدرسه عالی هنر ترلمزیان ایروان (هنرستان هنر ترلمزیان) با رئیس و دانشجویان این مرکز گفتگو نمود.

 • جشن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور دانش آموزان ایرانی در ارمنستان
  جشن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور دانش آموزان ایرانی در ارمنستان

  مراسم سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی روز پنجشنبه با حضور سید کاظم سجادی سفیر کشورمان در ایروان، کارکنان سفارت، معلمین، اولیاء و دانش آموزان مجتمع آموزشی شهید فهمیده (مدرسه سفارت) در سالن اجتماعات این مجتمع برگزار گردید.

 • حمايت مجلس ارمنستان از توسعه روابط اقتصادي با ايران
  حمايت مجلس ارمنستان از توسعه روابط اقتصادي با ايران

  در راستای توسعه همکاریهای پارلمانی بین جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان، جناب آقای سجادی سفیر محترم کشورمان در ایروان دیروز با جناب آقای ادوارد شارمازانف معاون محترم مجلس جمهوری ارمنستان در ساختمان مجلس این کشور دیدار و گفتگو نمود

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։