فا

اجتماعی

دوشنبه, 18 دی 1396 10:06

سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس: واکاوی طرح جدید ترافیک با حضور معاون حمل‌ونقل شهرداری تهران / قیمت طرح ترافیک شناور می‌شود

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس شورای اسلامی از جزئیات کارشناسی طرح جدید ترافیک با حضور معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران در این کمیسیون خبر داد.

«آلیک» - سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس شورای اسلامی از جزئیات کارشناسی طرح جدید ترافیک با حضور معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران در این کمیسیون خبر داد.

به گزارش ایرنا، اصغر سلیمی در تشریح دستور کار جلسه روز گذشته کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس شورای اسلامی گفت: محسن پورسید معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران با حضور در این جلسه درخصوص طرح جدید نحوه ورود وسایل نقلیه به محدوده‌ ترافیک و میزان پرداخت عوارض مباحثی را مطرح کرد، در این طرح ابزار قیمت‌گذاری عوارض به شکل جدیدی تعریف شده است.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: میزان عوارض برای تردد خودروها در محدوده طرح ترافیک براساس میزان ترافیک نیز متفاوت خواهد بود، این میزان پرداخت در ساعات پرترافیک و کم ترافیک متفاوت خواهد بود، همچنین مقرر شد تخفیفاتی برای تردد خودروهایی با معاینه فنی برتر نیز در نظر گرفته شود.

سلیمی افزود: دسترسی مردم به محدوده‌های ترافیک بر اساس عدالت اجتماعی، کاهش تخلفات ناشی از ورود به محدوده طرح، دسترسی عموم مردم به اخذ مجوز و کاهش ضرورت استفاده از موتورسیکلت در محدوده ترافیک از مزایای این طرح است. این طرح از ساعت ۶:۳۰ صبح تا ۱۹ خواهد بود اما روزهای تعطیل رسمی، پنج‌شنبه و جمعه اجرا نخواهد شد.

سلیمی در ادامه با بیان اینکه این طرح تطبیقی ضمن تحقق عدالت اجتماعی سبب کاهش آلودگی هوا خواهد شد، بیان داشت: طرح ترافیک در شورای هماهنگی ترافیک و قیمت‌گذاری آن توسط شهرداری تهران نهایی می‌شود لذا در کمیسیون به صورت کارشناسی بررسی شد، براساس اظهارات معاون شهرداری تهران، با اجرای طرح جدید میزان تردد خودروها کاهش پیدا می‌کند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։