فا

اجتماعی

سه شنبه, 19 دی 1396 10:32

دیدار شهردار اصفهان با پیشوای مذهبی ارامنه اصفهان و جنوب ایران

قدرت الله نوروزی شهردار اصفهان، به همراه رئیس و تنی چند از اعضای شورای شهر اصفهان به دیدار سیپان کاشجیان پیشوای مذهبی ارامنه اصفهان و جنوب ایران رفت.

«آلیک» - قدرت الله نوروزی شهردار اصفهان، به همراه رئیس و تنی چند از اعضای شورای شهر اصفهان به دیدار سیپان کاشجیان پیشوای مذهبی ارامنه اصفهان و جنوب ایران رفت.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، سیپان کاشجیان در دیدار شهردار اصفهان به مناسبت سال نو میلادی افزود: ارامنه اصفهان خود را به عنوان شهروند این شهر و اینجا را خانه خود می‌دانند و احساس خوبی داریم.

وی روابط بین مدیریت شهری اصفهان و جامعه ارامنه اصفهان را بسیار مثبت ارزیابی و بیان کرد: این ارتباط دوستانه و صمیمانه همانند گذشته دو طرفه و متقابل است واین مهم بیشتر نیز خواهد شد.

پیشوای مذهبی ارامنه اصفهان و جنوب ایران با اشاره به انتخابات دوره پنجم شورای شهر اصفهان اذعان داشت: بنده در این زمینه توصیه می کردم به بهترین ها باید رای داده شود و معتقدم در شورای پنجم اصلح ترین و شایسته ترین کاندیداها منتخب و برگزیده شدند.

وی ادامه داد: مدیریت فعلی شهرداری اصفهان با انتخاب آقای نوروزی به عنوان شهردار اصفهان به سمت آبادانی و توسعه بیش از گذشته خواهد رفت.

کاشجیان با بیان این مطلب که همکاری‌های ما سبب شده احساس برادری نسبت به شما داشته باشیم و این دیدار نیز نشانه بزرگی از صمیمیت بین ما است، اضافه کرد: شهرداری اصفهان برای جامعه ارامنه زحمات زیادی کشیده است و همکاری خوبی داشته است.

قدرت الله نوروزی، شهردار اصفهان نیز در این دیدار اظهار داشت: وجود ادیان در اصفهان به عنوان یک فرصت و عامل وحدت برای گفتگو می تواند کمک خوبی به شهر و شهروندان باشد. شهردار اصفهان گفت: نگاه ما به ارامنه مسیحی همشهری نگاهی مثبت بوده و آنرا غنیمتی برای توسعه شهر می دانیم.

وی با بیان اینکه اصفهان شهری جهانی است، تصریح کرد: اصفهان را به دلیل وجود میراث تاریخی، باستانی و سابقه حکومت های آن به عنوان یک شهر جهانی نام می بریم اما بعد دیگری مانند وجود افراد متعلق به ادیان مختلف به عنوان شهروند در این شهر است که توانسته این شهر را جهانی کند.

شهردار اصفهان ادامه داد: این آمادگی وجود دارد که در تعامل بیشتر با همدیگر بتوانیم ارتباطات خود را با شهرهای خواهرخوانده تقویت کنیم.

وی با بیان اینکه جامعه ارامنه به دلیل ارتباطات خوبی که دارد می تواند اتفاقات خوبی در صنعت گردشگری اصفهان رقم بزند، تاکید کرد: این آمادگی وجود دارد تا زمینه این کار فراهم شود و شما به عنوان یک فرصت منشا اثرات بسیار خوبی برای توسعه گردشگری در اصفهان باشید.

نوروزی افزود: تمام اعضای شورای شهر و من اعتقاد داریم بسیاری از مسائل با گفت و گوی میان ادیان می تواند مرتفع شده و زمینه صلح و دوستی و آرامش در کشور فراهم شود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։