فا

اجتماعی

یکشنبه, 15 بهمن 1396 10:29

مهندسین پزشكی ایران دستگاه های پیشرفته درمان سرطان را به ارمنستان آوردند

سرژ سرکیسیان رئیس جمهوری ارمنستان ضمن تشکر از سرمایه گذاری صورت گرفته توسط پزشکان ایرانی گفتند: جمهوری اسلامی ایران همواره بعد از استقلال ارمنستان حامی و همراه مردم این کشور بوده و در مراحل سخت هیچ گاه مردم و دولت این کشور را تنها نگذاشته است.

«آلیک» - در راستای همکاری های علمی و پزشکی بین جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان و به دنبال سرمایه گذاری دستگاه رادیو تراپی درمان سرطان و وسایل و تجهیزات مربوط به آن در بیمارستان «فانارجیان» ارمنستان از طرف پزشکان ایرانی، روز گذشته سرژ سرکیسیان رییس جمهور ارمنستان به همراه سیدکاظم سجادی سفیر کشورمان در ارمنستان در این بیمارستان حضور یافته و نسبت به افتتاح و راه اندازی آن اقدام نمودند.

به گزارش تارنمای سفارت جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان، در این مراسم که با حضور رییس و کارکنان بیمارستان «فانارجیان» انجام گرفت، سجادی در حضور رئیس جمهوری ارمنستان گفتند: امروز با حضور جنابعالی تحول خاصی در عرصه پزشکی ارمنستان صورت گرفته و یکی از مدرنترین و مجهزترین دستگاه های پزشکی مخصوص درمان بیمارهای سرطانی از جانب ایرانیان در بیمارستان «فانارجیان» سرمایه گذاری شده است که باعث نجات جان هزاران نفر از مردم ارمنستان خواهد شد. ارمنستان با توجه به تعداد جمعیعت و تعداد بیماران سرطانی حداقل به چهار دستگاه مشابه برای رسیدن به استاندارهای لازم نیاز است.

سفیر کشورمان با اشاره به اینکه با حمایت های سرژ سرکیسیان از سفارت ایران در ارمنستان توانستیم طی دو سال اخیر تجهیزات و امکانات مدرنی را از ایران به ارمنستان بیاوریم افزودند سرمایه گذاری این دستگاه توسط پزشکان ایرانی نه تنها باعث نجات جان چندین هزار نفر از مردم این کشور خواهد شد بلکه به پیشرفت و توسعه علم پزشکی این کشور نیز کمک شایانی خواهد نمود.

سجادی با تاکید بر اینکه با راه اندازی دستگاه رادیو تراپی درمان سرطان بیماران ارمنی جهت درمان نه تنها نیاز به سفر به کشورهای خارجی نخواهند داشت بلکه می توانند با هزینه کم نسبت به درمان خود در داخل کشور اقدام نمایند. 

سفیر کشورمان در ادامه ضمن تشکر از سرمایه گذاری خیرخواهانه و انسان دوستانه پزشکان ایرانی تاکید نمودند که در آینده نزدیک سه دستگاه دیگر نیز توسط این پزشکان به شرط مهیا بودن شرایط، سرمایه گذاری خواهد شد که باعث خودکفایی کلیه استان های این کشور به این دستگاه ها  در درمان بیماری های مختلف سرطانی در ارمنستان خواهد شد.

سرژ سرکیسیان رئیس جمهوری ارمنستان نیز ضمن تشکر از سرمایه گذاری صورت گرفته توسط پزشکان ایرانی گفتند: جمهوری اسلامی ایران همواره بعد از استقلال ارمنستان حامی و همراه مردم این کشور بوده و در مراحل سخت هیچ گاه مردم و دولت این کشور را تنها نگذاشته است.

رئیس جمهوری ارمنستان در ادامه گفتند: نیازی به بازگو کردن کمک های صورت گرفته از طرف مردم و دولت ایران به ارامنه نیست چرا که هر زمان که ارمنستان نیاز به حمایت ایران داشته است، از موهبت های ایرانیان برخوردار بوده است.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։