فا

اجتماعی

یکشنبه, 29 بهمن 1396 12:25

پروفسور گئورگ قره پتیان پژوهشگر برگزیده سال ۱۳۹۶ در حوزه انرژی

پروفسور گئورگ قره پتیان عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر عنوان پژوهشگر برگزیده کشور در حوزه انرژی را کسب کرد.

«آلیک» - پروفسور گئورگ قره پتیان عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر عنوان پژوهشگر برگزیده کشور در حوزه انرژی را کسب کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، براساس بررسی های صورت گرفته از سوی انجمن انرژی ایران، پروفسور گئورگ قره پتیان طبق اطلاعات مربوط به انتشارات بین المللی الزویر بیشترین آمار ارجاع مقالات را میان دانشمندان ایرانی در حوزه انرژی به خود اختصاص داده است. در این رابطه در چهارمین کنفرانس فناوری و مدیریت انرژی انجمن انرژی ایران از وی به عنوان پژوهشگر برگزیده سال کشور در حوزه انرژی تقدیر شد.

این ارزیابی برای اولین بار در کشور و از سوی انجمن انرژی ایران صورت گرفته است.

انجمن انرژی ايران با اهدا لوح سپاس از تلاش‌های این استاد دانشگاه صنعتی امیرکبیر در راستای اهداف عالی علمی، پژوهشی و فرهنگی كشور و پيشبرد دانش انرژی كشور تشكر و قدردانی کرده است.

پروفسور قره‌پتيان كه مدتی معاونت پژوهشی پژوهشگاه نيرو را بر عهده داشته، يكی از شخصيت‌های ممتاز علمی كشور در حوزه‌ برق و انرژی است.

وی در سال‌های اخير پژوهش‌های زیادی در زمينه ریزشبکه ها، شبكه‌های هوشمند، انرژی‌های تجديدپذير، ذخيره‌سازها و زمينه‌های مهم صنعت برق و انرژی به انجام رسانده است. نتیجه فعالیت های وی انتشار بیش از  ۱۰۰۰ مقاله در مجلات و کنفرانس های داخلی و بین المللی بوده است.

همچنین وی تعداد زیادی دانشجو کارشناسی ارشد و دکتری در حوزه های مذکور تربیت کرده است که در دانشگاه و صنعت برق مشغول به خدمت هستند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։