فا

اجتماعی

پنج شنبه, 06 ارديبهشت 1397 12:30

خانلری: قانون حذف کنکور به بهانه نداشتن قدرت اجرایی لازم کنار گذاشته شد

کارن خانلری عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه بسیاری از قوانین در کشور به بهانه نداشتن قدرت اجرایی لازم، کنار گذاشته می‌شود، قانون حذف کنکور را از این دست دانست.

«آلیک» - عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه بسیاری از قوانین در کشور به بهانه نداشتن قدرت اجرایی لازم، کنار گذاشته می‌شود، قانون حذف کنکور را از این دست دانست.

کارن خانلری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره عدم اجرای قانون حذف کنکور گفت: دولت باید در جهت حذف کنکور اقدامی جدی انجام می‌داد؛ با این حال باید دلایل آنها را در خصوص عدم اجرای این قانون شنید.

نماینده ارامنه شمال ایران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متاسفانه بسیاری از قوانین در کشور به بهانه نداشتن قدرت اجرایی لازم، کنار گذاشته می‌شود؛ قانون حذف کنکور نیز جزو همین دسته از قوانین است که توسط دولت‌ها نادیده گرفته می‌شود.

این نماینده مجلس در دوره دهم با انتقاد از سخنان وزیر در خصوص برگزاری کنکور در سال 98 گفت: این سخنان جالب نیست، ولی باید دلایل آن را شنید و یک طرفه تصمیم نگرفت؛ قانون به صراحت از حذف کنکور صحبت می‌کند و دولت و وزارت آموزش و پرورش باید تا سال 97 ساز و کارهای حذف کنکور را اجرایی می‌کرد.

خانلری با تاکید بر اینکه مجلس حذف کنکور را منوط به داشتن سوابق تحصیلی دانش آموزان دانست، گفت: اگر دولت وضعیت نامشخصی از سوابق تحصیلی دانش آموزان در اختیار داشته باشد، منجر به بی‌عدالتی خواهد شد.

وی افزود: پروسه اجرای قانون حذف کنکور 5 ساله بود و در این مدت دولت باید زیرساخت‌های آموزشی و سیستم یکپارچه سازی سوابق تحصیلی دانش‌آموزان را تنظیم می‌کرد، ولی متاسفانه دولت‌ها اهتمامی در این مسئله ندارند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تا زمانی که دلایل عدم اجرای این قانون توسط دولت و وزارت آموزش و پرورش اعلام نشود، امکان اظهارنظر در این خصوص وجود ندارد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։