فا

اجتماعی

شنبه, 08 ارديبهشت 1397 14:59

خانلری: زمان آغاز سال تحصیلی قابل تغییر است

کارن خانلری، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس می‌گوید زمان آغاز سال تحصیلی می‌تواند بر طبق شرایط دانش آموزان و با توجه به جغرافیای مناطق مختلف کشور تغییر کند.

«آلیک» - عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس می‌گوید زمان آغاز سال تحصیلی می‌تواند بر طبق شرایط دانش آموزان و با توجه به جغرافیای مناطق مختلف کشور تغییر کند.

کارن خانلری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره تغییر زمان آغاز سال تحصیلی، گفت: ایران کشور پهناوری است؛ بنابراین بر طبق موقعیت‌های جغرافیایی موجود در این مرز و بوم می‌توان زمان آغاز سال تحصیلی را تعیین کرد تا سال تحصیلی آموزشی جدید در مدارس در بهترین زمان ممکن آغاز شود و شاهد افزایش کارایی و اثر بخشی در حیطه آموزش در مدارس باشیم.

نماینده مردم مسیحیان ارمنی شمال کشور در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تغییر زمان آغاز سال تحصیلی در مدارس را می‌توان براساس وضعیت جغرافیایی هر منطقه تعیین کرد تا دانش آموزان با سهولت برای یادگیری دروس بر سرکلاس‌های درس حاضر شوند.

خانلری افزود: باید توضیحات وزارت آموزش و پرورش برای تغییر زمان سال تحصیلی شنیده شود و سپس بر اساس اصول کارشناسی در این ارتباط اظهار نظرکرد اما در کل با اجماع می‌توان زمان آغاز سال تحصیلی را تغییر داد؛ بدین معنا که موضوعی است که می‌تواند بر طبق شرایط دانش آموزان تغییر کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه تغییر زمان سال تحصیلی به شرط افزایش کیفیت و ارتقاء سلامت دانش آموزان امکان پذیر است، تصریح کرد: بی‌شک وزارت آموزش و پرورش برای تغییر زمان سال تحصیلی پروسه کارشناسی شده‌ای را پشت سر گذاشته است.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։