فا

اجتماعی

یکشنبه, 16 ارديبهشت 1397 14:42

خانلری: جایابی برای دانشجویان بورسیه باید قبل از پذیرش و اعزام آنها صورت گیرد

کارن خانلری، نماینده مسیحیان ارمنی شمال در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از سیستم جایابی آموزش عالی، گفت: سیستم جایابی جزء موضوعاتی است که باید مجدد به آن رسیدگی شود تا در صورت نیاز تغییرات لازم در آن ایجاد شود.

«آلیک» - عضو کمیسیون آموزش مجلس با انتقاد از سیستم جایابی آموزش عالی، گفت: سیستم جایابی جزء موضوعاتی است که باید مجدد به آن رسیدگی شود تا در صورت نیاز تغییرات لازم در آن ایجاد شود.

کارن خانلری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از سیستم جایابی برای فارغ‌التحصیلانی که با بورسیه به تحصیل پرداخته‌اند، گفت: متاسفانه بسیاری از این افراد پس از بازگشت به کشور نمی‌توانند در جایگاهی متناسب با توان علمی و سواد تحصیلی خود به فعالیت بپردازند و وزارت علوم ناچار است از سیستم جایابی برای به کارگیری این افراد استفاده کند.

نماینده مسیحیان ارمنی شمال در مجلس شورای اسلامی افزود: برای جلوگیری از به وجود آمدن این وضعیت بهتر است وزارت علوم در مرحله اول با ارزیابی‌های لازم نیروهایی که کشور به آن نیاز دارد را شناسایی کند سپس برای دانشجویان بورسیه‌های لازم در رشته‌ها و  گرایش‌های مورد نیاز در نظر گرفته شود.

وی بیان کرد: با توجه به نیاز کشور و بازار ایران باید رشته‌هایی که کشور در آن با کمبود متخصص روبه‌رو است تعیین شود تا دانشجویان به خارج از کشور اعزام شوند؛ در صورتی که نیاز است می‌توان این موضوع را به صورت طرح در مجلس بررسی کرد.

خانلری با بیان اینکه از آنجا که کشور برای دانشجویان بورسیه هزینه‌هایی می‌پردازد ناچار است پس از فارغ‌التحصیلی برای این افراد جایابی انجام دهد، اظهار کرد: جایابی دانشجویان مشکلات بسیاری را برای آموزش عالی ایجاد می‌کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: سیستم جایابی جزء موضوعاتی است که باید مجدد به آن رسیدگی شود تا در صورت نیاز تغییرات لازم در آن ایجاد گردد؛ در صورتی که خلاء قانونی در این زمینه وجود دارد می‌توان از طریق کمیسیون آموزش طرح مورد نیاز را ارائه داد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։