فا

اجتماعی

یکشنبه, 23 ارديبهشت 1397 12:29

خانلری تاکید کرد: تصمیم برای ادغام یا تجمیع دانشگاه‌های علمی و کاربردی و فنی و حرفه‌ای نیازمند نقشه راه علمی

کارن خانلری، نماینده مردم مسیحیان ارمنی شمال کشور در مجلس شورای اسلامی، تصمیم برای ادغام یا تجمیع دانشگاه‌های علمی و کاربردی و فنی و حرفه‌ای را نیازمند نقشه راه علمی دانست.

«آلیک» - عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، تصمیم برای ادغام یا تجمیع دانشگاه‌های علمی و کاربردی و فنی و حرفه‌ای را نیازمند نقشه راه علمی دانست.

کارن خانلری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره ادغام دانشگاه‌های علمی و کاربردی و فنی و حرفه‌ای، گفت: طرح ادغام دانشگاه علمی و کاربردی و فنی و حرفه‌ای سیاست مناسبی نیست زیرا هر یک از این دانشگاه‌ها با سیاست و اهدافی خاص مجوز فعالیت گرفته‌؛ بنابراین ضرورتی برای ادغام دو دانشگاه با توجه به اهداف اولیه تشکیل دانشگاه‌های مذکور احساس نمی‌شود.

نماینده مردم مسیحیان ارمنی شمال کشور در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برای ادغام یا تجمیع دانشگاه باید یک نقشه راه علمی ترسیم شود نه اینکه بدون رهیافت‌های علمی- دانشگاهی موضوع ادغام کلید بخورد زیرا این رویه بطور حتم نمی‌تواند دستاوردهای علمی مناسبی برای کشور در برداشته باشد.

وی ادامه داد: ادغام دانشگاهی بر اثر تغییر و تفکر غیرعلمی پشیمانی به بار می‌آورد زیرا زمانی که دانشگاه‌ها به طریق مجزا و با اساسنامه  جداگانه ایجاد می‌شوند، ادغام آنها باتوجه به اهدافی که در آغاز تاسیس داشته‌اند، نیازمند بررسی کارشناسی‌محور و علمی است.

 

ادغام و تجمیع دانشگاهی بدون نقشه راه علمی به زیان توسعه علمی در کشور است

وی ادامه داد: تشخیص این مسئله که ادغام یا تجمیع دانشگاهی حرکت صحیحی است یا خیر نیازمند سواد علمی بالا است؛ بنابراین باید افرادی در ارتباط با ادغام یا تجمیع دانشگاهی وارد عمل شوند که دارای صلاحیت علمی برای آینده‌نگری و نقشه‌خوانی هستند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه ادغام و تجمیع دانشگاهی بدون نقشه راه علمی به زیان توسعه علمی در کشور است، یادآورشد: زمانی که دو دانشگاه از بدو تاسیس با رسالتی مجزا تشکیل می‌شوند نباید بدون بررسی همه جانبه دانشگاه‌ها را ادغام کرد زیرا این سوال مطرح می‌شود که با توجه به اهداف مجزای این دو دانشگاه، چرا چنین بحثی مطرح می‌شود؛ بنابراین نباید دانشگاه‌ها بدون رهیافت کارشناسی‌شده ادغام شوند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։